GündemManşetSilahlı saldırıya uğrayan Başkan Mümtaz Şenel soruşturmasında 1 kişi tutuklandı

4 ay ago

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’in ikametlerinde uğradıkları silahlı saldırı sonucunda yaralanmaları olayı ile ilgili soruşturma devam ediyor. 

Yeşilova Belediye Başkanı Şenel, İkametinde uğradığı silahlı saldırı olayıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 4 şüpheli Emniyet ekipleri tarafından göz altına alındı. Yapılan işlemerinin ardından Adli mercilere sevk edilen 4 şüpheli şahıstan 1’i tutuklandı.

Burdur Valiliği Basın Bürosu konuyla ilgili basın açıklaması yayımladı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle;

“Yeşilova Belediye Başkanı’nın İkametinde Uğradığı Silahlı Saldırı Olayıyla İlgili Yürütülen Soruşturma Kapsamında Emniyet Ekipleri Tarafından Göz Altına Alınan 4 Şüpheli Şahıstan 1’i Tutuklandı.

Güvenlik güçlerimiz tarafından vatandaşlarımızın huzuru, can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından; 20.04.2020 tarihinde Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz ŞENEL ve eşi Fatma ŞENEL ’in ikametlerinde uğradıkları silahlı saldırı sonucunda yaralanmaları olayı ile ilgili, “Suç İşlemek Amacıyla Silahlı Örgüt Kurmak, Silahla Yaralama, Konut Dokunulmazlığını İhlal, Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, 5809 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Yağma (silahla birden fazla kişiyle yağma)” suçları hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, 30.06.2020 günü Burdur ve Denizli İlinde eş zamanlı olarak 4 farklı adreste operasyon yapılmıştır.

Yapılan operasyonlarda 4 şüpheli şahıs yakalanmış, şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda; 1 adet tabanca, tabancaya ait 8 adet fişek, 9 adet flash bellek, 4 adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

Yapılan işlemerinin ardından Adli mercilere sevk edilen 4 şüpheli şahıstan 1’i tutuklanmış, 1’i adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, 2’si ise savcılıktan serbest bırakılmıştır.”

Kodlama : SadeMedia Interactive