GündemİlçeManşetSağlıkSeydiler köyü karantinaya alındı

3 hafta ago

Burdur’un Tefenni ilçesine bağlı Seydiler köyü karantinaya alındı.

Tefenni Kaymakamlığı, Seydiler köyünde artan vaka sayıları nedeniyle köyde 29 Eylül 2020’yi  30 Eylül 2020’ye bağlayan geceden itibaren karantina uygulamasının başlayacağını açıkladı.

Açıklamaya göre Seydiler köyünde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin kontrollü bir şekilde devam edeceği, vatandaşların isteklerinin Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerince sağlanacağı, önemli mazereti bulunan ve seyahat etmesi gereken vatandaşlara ilçe seyahat kurulunca seyahat belgesi düzenleneceği belirtildi.

Tefenni Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: “29.09.2020 Saat 00.00 ( 29 Eylülü 30 Eylüle bağlayan gece ) itibariyle İlçemize bağlı Seydiler köyümüzde artan vaka sayıları sebebiyle karantina uygulaması başlatılacaktır. Seydiler köyümüzde tarım ve hayvancılık faaliyetleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz koordinesinde kontrollü bir şekilde devam edecektir. Vatandaşlarımızın İhtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubu Ekiplerince Sağlanacaktır. Önemli mazereti bulunan ve seyahat etmesi gereken vatandaşlarımıza ilçe seyahat kurulunca seyahat belgesi düzenlenecektir.  Saygıyla duyurulur.”                                    

Kodlama : SadeMedia Interactive