Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, her ay düzenlenen iş arayan engelli vatandaşlar ile engelli açığı olan işverenleri buluşturarak Engelli Toplu İş Görüşmesini gerçekleştirdi.

Burdur sınırları içinde faaliyetine devam eden 3 iş yeri temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen görüşmede, firmalar işyerlerinde çalıştırılmak üzere 25 engelli vatandaş ile görüşme gerçekleştirildi. İstihdam buluşması sayesinde farklı bölgelerde bulunan işverenleri ziyaret ederek iş görüşmesi yapmak yerine İŞKUR İl Müdürlüğü binasında aynı anda birçok işveren ile görüşme şansı yakaladı.

Engellilere yönelik hizmetlerin verimli bir şekilde sunulabilmesi, engelli bireylerin istihdama geçişinde, istihdamda iken işe uyumlarının sağlanmasında ve sürdürülebilir bir engelli istihdamı sağlanması noktasında hayata geçirilen Engelli İş Koçluğu modelinin oluşturulmasıyla engelli vatandaşların istek ve beklentilerini daha iyi tespit ederek işgücü piyasasına geçişlerinde destek olup istihdamda kalmaları için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

2022 yılının başından bu yana engelli vatandaşlarla 948 Bireysel Görüşme yapılırken bunun sonucunda 132 engelli vatandaş işe yerleştirildi. Engelli İş Koçu Hatice Araç tarafından bireysel ve toplu görüşmeler yapılarak engelli istihdamı gerçekleştirilmesi noktasında çalışmalara tüm hızıyla devam edileceği belirtildi.     

Engelli açığı olan işveren yetkilileri ve engelli vatandaşlar İŞKUR’un sunmuş olduğu bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. İŞKUR İl Müdürü Akalın, dezavantajlı grupların başında gelen engelli bireylerin istihdam edilebilmesi için var olan teşviklere dikkat çekerek, istihdam odaklı bu tür toplantıları her ay yapacaklarını ve işverenler ile engelli vatandaşları bir araya getirmeye devam edeceklerini ifade etti.