Şekerbank, Salgın sürecinin yarattığı etkilerin en aza indirilmesi için Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) ile bir protokol imzaladı. Banka, protokol kapsamında BUTSO’ya kayıtlı KOBİ’lere 3 ay ödemesiz veya 3 ayda bir taksit ödemeli, 36 aya varan vadelerle finansman sağlayacak.

Şekerbank; zorlu koronavirüs salgını sürecinin ekonomiye olan etkilerini sınırlandırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, BUTSO ile protokol imzaladı. Protokol Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Çapançatal ile BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik arasında imzalandı.

Protokolle BUTSO’ya kayıtlı KOBİ’ler, 3 ay ödemesiz dönemli veya 3 ayda bir taksit ödemeli, 36 aya varan vade seçenekleriyle finansman ihtiyaçlarını karşılayabilecek.  Ayrıca ilk kez POS kullanan KOBİ’lere ise ilk 12 ay POS kira muafiyeti sağlanacak.

Bölge Müdürü Ahmet Çapançatal: “Her dönem olduğu gibi üretenlerin yanındayız.”

Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Çapançatal protokol kapsamında yaptığı konuşmada: “Sorumlu bankacılık anlayışımızla 67 yıldır iyi ve kötü günde Anadolu’daki üretenlerin yanında yer alıyoruz. Zorlu salgın sürecinde de müşterilerimizi destekleyerek, salgının olumsuz ekonomik etkilerinin en aza indirilmesi için çalışıyoruz. Bu protokolle de BUTSO üyelerine, farklı ödeme seçenekleriyle finansman ihtiyaçlarını karşılama imkanı sunuyoruz. Her dönem olduğu gibi bu dönemde de müşterilerimizi destekleyerek, onların yanında yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Yusuf Keyik: “Sağladığı destekler için Şekerbank’ı kutluyorum.”

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik de Şekerbank’ın üyeleri için başlattığı kampanyalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Üretenin her koşulda ihtiyacına yönelik finansal destek sağlayan Şekerbank’a yanımızda yer aldığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Protokolde BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker ve BUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yoran da hazır bulundular.