ManşetSiyasetŞeker Fabrikaları hakkında; SAADET PARTİSİ BURDUR İL BAŞKANLIĞI’NDAN ETKİLİ SOSYAL MEDYA KAMPANYASI

2 sene ago

3 HARFLİLER AFİŞİ

Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi, satışı konusunda tavrı en çok merak edilen siyasi partilerin başında gelen Saadet Partisi, gösterdiği performansla, iletişim hamleleriyle adından sıkça söz ettiriyor.

Disiplinli Teşkilat yapısıyla, yılların birikimi Milli Görüş geleneğinin günümüzdeki temsilcisi Saadet Partisi, ekonomi fikirleriyle de hep gündem oluşturmayı başaran bir siyasi parti… Nitekim; Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi, içersinde ilimizin de yer aldığı 14 Şeker Fabrikasının satışı konusunda net çıkışlar yaparak, özelleştirmenin karşısında duruyor.

Milli Görüş çizgisindeki Milli Gazete’nin yaptığı yayınlar, Saadet Partisi yetkililerinin, Genel Başkan Temel Karamollalıoğlu’nun açıklamaları gündemi belirlerken, Saadet Burdur Partisi de sosyal medya üzerinden etkili bir kampanya yürütüyor.

≠ŞekerFabrikalarıSatılmasın etiketiyle sosyal medya ortamında etkili bir iletişim atağı başlatan Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığı, sosyal medya hesaplarında yayımladığı afişler, spotlarla Şeker Fabrikalarının özelleştirilmemesi gerektiğini savunuyor.

Saadet Partisi’nin kamuoyu ile paylaştığı afişler,  en çok konuşulan konularından biri… 3 Harfliler temalı çalışmada; “Ülkemiz için zararlı olan 3 Harfliler PKK-PYD-YPG-ABD” diye sıralanırken NBŞ kısaltmasına vurgu yapılarak, NBŞ ifadesiyle de nişasta bazlı şekerlerin, şeker pancarından üretilen şekerin yerini alacağına dikkat çekmek istendi.

Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Arslan imzasıyla yayımlanan afişlerden bir diğerinde ise; Şeker Fabrikalarının zarar ettiği gerekçisiyle satışa çıkarıldığı görüşüne cevap veriliyor. “Şeker Fabrikaları zarar ediyormuş, Her yıl 60 milyar faiz ödediğiniz Hükümet zarar etmiyor mu?” sorusu yöneltiliyor.

Hazırlanan üçüncü afişte ise; eylem çağrısı var. Şeker Fabrikalarının satışına karşı Traktörle Eylem çağrısında bulunuluyor. Şeker Fabrikası’nın satılacağı 14 il’de aynı gün, aynı saatte çiftçilerin, pancar üreticilerinin traktörleriyle sahaya çıkmaları önerilerek, bu eylemin ses getireceği belirtiliyor. “Sesimizi duyurmak, halkımızı uyarmak ve tepkimiz ortaya koymak için 100’lerce Traktörle, 14 ilde şehrin trafiği kilitlense BU EYLEM GÜNDEMDE BÜYÜK BİR HABER OLMAZ MI?” diye soruluyor…

Saadet Partisi’nin geçitğimiz hafta Anadolu Gençlik Derneği’nde gerçekleşen divan toplantısında da Şeker Fabrikaları konusu işlenmiş, İl Başkanı Süleyman Arslan, “Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi bir ihtiyaçtan değil doğrudan doğruya Avrupa Birliği’nin hükümetlerimizi şıkıştırmasından ileri gelen bir sonuç” değerlendirmesinde bulunmuştu…

Arslan konuşmasında; “Artık Şeker Fabrikası zihinlerde satılmıştır. Ama iyi bilinki Şeker Fabrikalarının satılması demek Amerikan devi Cargill’in önünün açılması demektir. Sağlığımız tehlikedir. Çünkü Cargill’in ürettiği şekerler kansorejen maddesi içeriyor ve bütün tatlandırıcılarda bu şeker kullanılıyor. Çünkü bu şeker ucuz. Onun için biz şunu söylüyoruz. İster satın ister satmayın. Biz iktidara geldiğimizde şayet satamazsa biz onu verimli işletmeye hazırız. Satmış olursanız bilinki biz onu yeniden en son teknolojiyle Şeker Fabrikalarını kuracağız.

Biliyoruz ki Türkiye’deki özel sektörün kadrosu, sermayesi hazır değil. Bir noktada Türkiye parsel parsel satılıyor. Buna bizler dur demeliyiz. Buna dur diyecek tek bir teşkilat var o da Saadet Partisi. Bu teşkilatı aktif hale getirip bu gidişata dur demeliyiz. Bu ülke uluslararası sermayeye peşkeş çekilmemeli yem edilmemelidir. Bu konuda bize düşen milletimizi bilgilendirmek” şeklinde konuşmuştu.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive