GenelŞehrimizdeki sokak müzisyenleri, Şehitlerimiz için söyledi

5 sene ago

Burdur’da 7 genç sokak müzisyeni bütün şarkılarını Şehitler için çaldı. İlimizde de Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün de şehit olması nedeniyle genç müzisyenler, repertuvarlarını, tamamı şehitlere ağıtlardan oluşan şarkılardan hazırladı.

Kimse dönüp bakmadı ya da fark etmedi ama kulaklarında küpeler, ellerinde gitarlarla sokakta müzik yapan bu gençler, tüm şarkılarını şehitler için çaldı. Çanakkale türkülerinden, Cumhuriyet şarkılarına, şehitleri hatırlatan şarkıları arka arkaya çalan genç müzisyenler, Burdur’da da bir şehidimizin olmasına duyarsız kalmadı ve tüm şarkıları Burdurlu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk ve tüm şehitlerimiz için söyledi.

Grubun solisti Utku Fırat Doğan, bugüne kadar genelde pop, rock türü şarkılar çaldıklarını belirterek, “Burdur’umuzda bir şehidimiz var. Bu nedenle bugün sadece Cumhuriyet şarkıları, Çanakkale türküleri, şehitlerimizi hatırlatan, anlatan şarkılar çalıyoruz. Şehidimizin olması içimizi bir hüzünle dolduruyor. Acısı, hüznü hemen geçmiyor. Biz de bu acıyı hissediyoruz.” dedi.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive