Burdur’da kimlik sorduğu şüpheliyi kovalama esnasında düşüp, başını duvara çarpması sonucu şehit olan Polis Memuru Selcan Akbaş’ın şehit olduğu parka isminin verilmesi Burdur Belediyesi Meclisi’nde kabul edilmişti. Gençlik parkı olarak bilinen parka “Şehit Polis Selcan Akbaş Parkı” tabelaları asıldı.

Burdur’da İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı yunus ekibinde görevli polis memuru Selcan Akbaş, görevi esnasında üzücü bir olay sonucunda şehit olmuştu.

5 Ağustos 2020 Ağustos Ayı Burdur Belediye Meclisi toplantısında Şehit Polis Memuru Selcan Akbaş unutulmadı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Burdur Merkez Bahçelievler mahallesi, Yunus Emre caddesi No: 25 adresinde bulunan Gençlik Parkı’nda meydana gelen kazada vefat eden Polis memuru Selcan Akbaş’ın isminin yine aynı parka verilerek Gençlik Parkı isminin Şehit Polis memuru Selcan Akbaş parkı olarak değiştirilmesini” ek gündem maddesi olarak görüşülmesini Meclise sunmuş Başkan Ercengiz’in vermiş olduğu “Şehit Polis memuru Selcan Akbaş’ın isminin Gençlik Parkı olarak bildiğimiz parka isminin verilmesi” ek gündem maddesi, isim komisyonuna gönderilmeden Şehit Polise “VEFA” gösterilerek meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edilmişti.

Gençlik Parkı olarak bilinen parkın girişine ve parkın içine 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle Burdur Belediyesi tarafından yaptırılan “Şehit Polis Selcan Akbaş Parkı” tabelaları asıldı.

Parkın açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi.

-Muhammet Fatih Başcı