BURDUR’da şehit babası Ayhan Yetkin (77) babalar gününde 1993 yılında şehit olan oğlu Süleyman Yetkin’in mezarını ziyaret etti.

Burdur Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Aile Sosyal Destek Personeli Sosyolog Hüseyin Özer, Bingöl’de 1993 yılında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Burdur’lu Jandarma Komando Er Süleyman Yetkin’in anne ve babasını Armağan İlci Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret etti.

Baba Yetkin oğlunun mezarına gitmek isteyince Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personeli tarafından Burdur Merkez Suludere Köyü’ndeki oğlunun mezarına götürüldü.
Baba Ayhan Yetkin “Oğlum 1993 yılında Bingöl’de şehit oldu. Bayramlarda, babalar gününde oğlumun mezarına gelerek dua ediyoruz. O bize gelemiyor biz ona geliyoruz” dedi.
Anne Yaşar Yetkin (70) ise “O babasına gelemiyor. Biz gelip onu ziyaret ediyoruz. Devletimizden Allah razı olsun. Bizi yalnız bırakmıyorlar, getirdiler oğlumuzun mezarında dua ettik” diye konuştu.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personeli Sosyolog Hüseyin Özer’de “Bakanlık olarak Babalar Günü’nde şehit babalarını yalnız bırakmamak adına ziyaret ediyoruz. Ayhan amcamın bizden ‘Evladım bana gelemiyor, biz ona gidelim’ diye bir talebi oldu. Talebini yerine getirdik” diye konuştu.