GündemManşetŞehit Annesi’nden duygulandıran istek

1 ay ago

Burdur’da Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni, 17 Eylül 2020 Perşembe günü Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreninde 3 yıl önce şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin için verilen Devlet Övünç Madalyası’nı alan annesi Ayşe Zengin, biriktirdiği 3 bin lirayla oğlu için kurban kesilip, askerlere ikram edilmesini istedi. Parayı alan İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Başaklıgil, Zengin’in duygulandıran isteğinin yerine getirileceğini söyledi.

Burdur’da şehit ve gaziler için Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni yapıldı. 2017 yılında şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Hikmet Zengin’in annesi Ayşe ve babası Ali Yaver Zengin ile 2016 yılında Diyarbakır’da gazi olan jandarma uzman çavuş Erkan Bakır ve Himmet Can’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Vali Ali Arslantaş tarafından teslim edildi.

Törende konuşan Vali Arslantaş, “Fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı bir övünç kaynağı teşkil eden ve bu görev esnasında malul gazi olanlara ve Şehitlerimizin yakınlarına, Cumhurbaşkanımız adına bugün “Devlet Övünç Madalyası” takdim edeceğiz. Ne yaparsak yapalım Aziz Şehitlerimize, Kahraman Gazilerimize olan borcumuzu ödeyemeyiz. Ancak onlardan bizlere emanet olan kıymetli ailelerine sahip çıkmak, her zaman yanlarında olmak bizlerin öncelikli görevimizdir. Bugünde takdim edeceğimiz Devlet Övünç Madalyaları ile, minnet duygularımızı bir kez daha Ailelerimize ifade ediyoruz. Bu vesileyle bütün şehitlerimize ve aramızdan ayrılan gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi

BİRİKTİRDİĞİ PARAYI VERDİ: OĞLUM ADINA KURBAN KESİN

Tören sonunda Şehit Hikmet Zengin’in annesi Ayşe Zengin, Vali Ali Arslantaş’a oğlu adına kurban kesilmesi için 3 bin lira biriktirdiğini belirterek, “Bu parayla oğlum adına kurban keserek bütün askerlere yedirin ve Kur’an okutun” dedi.

Parayı teslim alan İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Başaklıgil, anne Ayşe Zengin’e isteğinin yerine getirileceğini söyledi.

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ne başta Vali Arslantaş olmak üzere, Şehidimiz Hikmet Zengin’in anne ve babası, Gazilerimiz Himmet Can, Erkan Bakır ve aileleri, Garnizon Komutanı V. P. Albay Sedat Göllü, Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik,  İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hakan Başaklıgil, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Sedat Kulak katıldı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive