EğitimGündemManşetŞehit Akif Altay Ortaokulu’na Yazılım ve Tasarım Atölyesi

6 ay ago

Burdur’da Şehit Akif Altay Ortaokulu’na Yardımsevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından ‘Yazılım ve Tasarım Atölyesi’ dün açıldı.

Burdur Şehit Akif Altay Ortaokuluna yardımsever iş insanı İrfan Bilgin’in katkılarıyla Yardımsevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından oluşturulan Zuhal-İrfan Bilgin ‘Yazılım ve Tasarım Atölyesi’nin açılışına Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Albay Cenk Baburşah, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Şehit Polis Memuru Akif Altay’ın oğlu Niyazi Altay, Yardımsevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu ile Yardımsever iş insanı İrfan Bilgin ve eşi Zuhal Bilgin ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Törende konuşan Vali Hasan Şıldak eğitime yapılan yatırımın önemine dikkat çekti.

Vali Şıldak; “eğitime yapılan katkı herşeyin ötesinde büyük anlam taşıyor. Eğitime yapılan her katkı, devlet olsun, sivil toplum olsun, dernek oluşumları, kişisel baz da hayırseverler olsun  anlamlı ve ülkemizin güçlenmesi için önemli katkılar. Türkiye her zaman güçlü olmak, dimdik ayakta olmak zorunda. En çokta eğitime yapılan desteklerle, yatırımlarla ayakta kalacaktır, güçlülüğünü muhafaza edecektir. Eğitime yapılan her katkı hem Türkiye’nin gücüne güç katmaktadır, hem da aslında teröre, terörü destekleyen mihraklara karşı atılan bir kurşundur” dedi.

Vali Şıldak Burdur’da eğitim denilince akan suların durduğunu ve herşeyin ötesinde bir anlam ifade ettiğini kaydetti. Hayırsever İş İnsanı İrfan Bilgin’de yaptığı konuşmada; “dünyada bilişim ve iletişim sektörü başdöndürücü bir hızla gelişmekte ve ilerlemektedir. Maalesef ülkemiz bu sektörde üst sıralarda değildir. Hepimiz yabancı ülkelerin ürünlerini alıyor ve kullanıyoruz. Dolayısıyla yabancılara çalışıyoruz. Bunun önüne geçmenin tek yolu çalışmak üretmek ve teknolojik yarışta varolmaktır. Türk insanı bunu yapacak akıl ve beceriye sahiptir” diye konuştu.

Türkiye Yardımsevenler Derneği  Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu’da yaptığı konuşmada; “Derneğimiz 1991 yılında yaptırdığı Türkiye Yardımsevenler İlkokulu, 2019 yılı itibariyle çeşitli okullarda yaptırdığımız 13 ana sınıfı, 5 fen ve teknoloji sınıfı, iki müzik dersliği, iki resim atölyesi, bir Z kütüphane, bir etkileşimli yabancı dil sınıfı, bir drama ve eleştirel düşünce atölyesi ile bugün açılışını yapacağımız yazılım tasarım atölyesi ve öğrencilere verdiği burslarla eğitime olan katkılarını sürdürmektedir. Derneğimizin Burdur’da eğitime sağladığı bu katkıların önemli olduğunu düşünüyor ve bundan gurur duyuyoruz. Bizlere duydukları güvenle bu gururu yaşatan, bizleri şevklendiren bağışçılarımıza ve emeğimize saygı duyan herkese şahsım ve derneğim adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hayırseverlere plaket verilmesinin ardından atölyenin kurdelesı hayırseverler ve protokol üyeleri tarafından kesilerek  açılışı yapılan atölye gezildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive