GündemManşetŞehit ailesine başsağlığı için şehrimize gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: “Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak”

5 sene ago

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci 20 Ağustos Perşembe akşamı şehrimize gelerek hain saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Siirt-Pervari karayolunda, terör örgütü mensuplarınca yol kenarına yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Burdurlu Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ü Burdur halkı Cuma günü ikindi namazından sonra son yolculuğuna uğurlamıştı… Akşam saatlerinde de Burdur’a gelerek başsağlığı ziyaretinde bulunan Ekonomi Bakanı, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci “Bu millet bilinen tarihi boyunca asla aman demedi. Asla dizlerinin üzerine çökmedi ve asla da aman dilemez ve dizlerinin üzerine çökmez. Devletimiz ve milletimiz kardeşliğini bozmadan birlik ve beraberlik içindedir.” dedi.

Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki evine gelen Bakan Zeybekçi’yi Vali Hasan Kürklü, Ak Parti Burdur Mileltvekili Reşat Petek, Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, önceki dönem ilimiz Milletvekillerinden Bayram Özçelik, İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve şehidin yakınları karşıladı.Gazetecilere açıklama yapan Bakan Zeybekci şunları söyledi: “Öncelikle kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah. Milletimizin, ailemizin başı sağolsun. Allah bu şehidimizi de sevdikleriyle beraber cennetinin en güzel yerinde kavuştursun. Başsağlığına geldik. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın başsağlığı mesajlarını getirdik.”

Bakan Zeybek “Aklını, ruhunu vicdanını bir yerlere satmış, kiralamış o büyük ahtapotun adi, alçak bir kolu olan bu bölücü terör örgütünün kökünü kazıyana kadar topyekün 78 milyon gerekirse bu ülke için, vatan için, millet için, din için, namus için, bayrak için canını seve seve vermeye şehit olmaya her daim hazırdır. Herkes öncelikle bunu bilsin. Bu topraklar, milyonlarca şehidin kanı ile vatan haline geldi. Bu bayrak 780 bin kilometrekaremizde şanlı bir şekilde dalgalanıyorsa milyonlarca şehidin kanıyla  dalgalanıyor. Alçaklar, namerdler namussuzlar bunu unutmasınlar. Gereği yapılıyor. Sonuna kadar yapılmaya devam edilecek. Kökleri kazınana kadar devam edilecek. En ücra yerde gidilip bunlar bulunacak ve şehitlerimizin kanı inşallah yerde kalmayacak.

Milletimizin başı sağolsun. Şehitlerimizin ruhu şadolsun. Vatan sağolsun.” ifadelerini kullandı.Bakan Zeybekci daha sonra Şehidin annesi Aysel Aktürk, Eşi Meftune Aktürk ve kızkardeşi Canan Çakır’a başsağılığı dileğinde bulunduktan sonra Denizli’ye hareket etti.

Bu arada Bakan Zeybekçi gelmeden bir süre önce şehidin evinin önüne gelen 30-40 kişilik bir grup slogan atıp İstiklâl Marşını okuduktan sonra dağıldı.

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive