Artan akaryakıt fiyatları nedeniyle Burdur’da halk otobüsü ücretlerine zam yapıldı. Burdur Belediye Meclisi’nce kabul edilen yeni fiyat tarifesine göre 7,5 lira olan indi-bindi yolcu ücreti 8 lira, 5 lira olan üniversite öğrencisi ücreti 6 lira, 3,5 lira olan ilköğretim-lise öğrencisi yolcu ücreti 4,5 lira, ikametgâh adresini Burdur’a alan üniversite öğrencilerine 5 lira 75 kuruş oldu.  

Burdur Belediye Meclisi’nin bugün yapılan Eylül ayı toplantısında 03.08.2022 tarih ve 2022/108 sayılı kararı ile komisyona havale edilen S.S Şehir içi Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsleri Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifinin, özel halk otobüsleri fiyat tarifesine zam yapılması talebi konusunda yapılan komisyon çalışmasının ardından görüşüldü. Komisyon raporunun meclise sunulmasının ardından zam talebi mecliste oy çokluğuyla kabul edildi.

Daha önce halk otobüslerinde 7.5 lira olan indi bindi ücreti 8 liraya, üniversite öğrencisi 5 liradan 6 liraya, ilköğretim-lise öğrencisi 3.5 liradan 4.5 liraya yükseltildi. Ayrıca ikametgâh adresini Burdur’a aldıran üniversite öğrencisi ulaşım ücreti de 5 lira 75 kuruş olarak belirlendi.

MUHAMMET FATİH BAŞCI