GündemManşetŞEHİDİMİZ VAR!

12 ay ago

Dünyanın merkezinde en zor coğrafyalardan biri üzerinde bulunan Türkiye, günümüzde de pek çok cephede var olma, beka mücadelesi veriyor. Ülkemizin güneyinde Irak sınırında, Suriye sınırında zor şartlar altında. vatanını birliği için, terör tehdidine karşı görev yapan Mehmetçik, destan yazmaya devam ediyor.

Türk Ordusu terör karşısında bu şanlı mücadelesini verirken, maalesef günlük rutin hayat koşuşturmacasında, ekonomik sıkıntılar içinde pek fark etmesek de, hemen hemen her günü Anadolu’nun yiğit evlatlarını toprağa veriyor, sonsuzluğa uğurluyoruz…

İşte; bu şehit haberlerinden biri de dün Burdur’a, Çeltikçi Bağsaray’a ulaştı. Hakkari’de, PKK’lı teröristlerin askeri araca düzenlediği saldırıda şehit olan iki askerden biri olan Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu Burdur Çeltikçi Bağsaraylı.

Burdur’a düşen şehit ateşi, şehit haberi ilimizde büyük bir üzüntüyle karşılandı.

Hakkari’de PKK’lı teröristlerin askeri araca yönelik uzaktan düzenlediği saldırıda şehit olan iki askerden Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu’nun şehadet haberi Hakkari’de PKK’lı teröristlerin havan saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman onbaşı Hüseyin Mertoğlu’nun ailesine acı haber verildi.

Bağsaray Köyü’nde yaşayan baba Mehmet Mertoğlu ve anne Ayşe Mertoğlu’na acı haber sağlık ekipleri eşliğinde Vali Vekili Ali Nazım Balcıoğlu, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Çelik tarafından verildi.

Acı haberi alınca fenalaşan anne Ayşe Mertoğlu ambulansla Bucak Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu’nun yaklaşık bir yıl önce göreve başladığı bekar olduğu öğrenildi.

Burdurlu Şehit Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu, bugün (10 Temmuz 2019 Çarşamba) öğle namazını müteakip memleketi Çeltikçi Bağsaray Köyü’nde toprağa verilecek.

Kodlama : SadeMedia Interactive