EkonomiGündemManşetSiyasetSeçim çalışmaları fotoğrafçıları da hareketlendirdi

3 ay ago

2019 Yerel seçimlerine 45 gün gibi kısa bir süre kala seçim çalışmaları ile birlikte fotoğrafçıların işleri de hızlandı.

Muhtar adayları, İl genel meclis, belediye meclis üyeleri kendilerini halka daha iyi tanıtabilmek amacı ile fotoğrafçılarda, fotoğraf çektirerek, öz geçmişlerini de bu fotoğraflara ekleyerek broşürler hazırlatıyorlar ve seçmenlerini hem ziyaret ediyorlar, hem de tanıtım broşürlerini dağıtıyorlar.

Son yıllarda bedelli askerliğin kalkması, akıllı telefonların yaygınlaşması ile işleri yavaşlamaya başlayan fotoğrafçıların seçime katılacak adayların seçim fotoğrafları sayesinde işleri bir nebze olsun hareketlenmeye başladı.

35 yıldır Berberoğlu Pasajında Fotoğrafçılık yapan Cengiz Taştekin; “Fotoğrafçılık mesleğinin artık eskisi kadar çok önemi yok. Teknoloji bizim mesleğimizi de çok derinden etkiliyor. Özellikle son yıllarda akıllı telefonların yaygınlaşması ve insanların özel anlarını telefonları ile çektikleri fotoğraflarla ölümsüzleştirmesi bizim işlerimizi etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi.

Diğer bir etken bedelli askerliğin kaldırılması. Bir çok meslektaşımız bedelli askerli   ğin kalması üzerine iş yerini kapatmak zorunda kaldı. Bizim gençlik dönemlerimizde bu mesleğe ilgi yoğundu. Çırak olarak bir fotoğrafçının yanına girmeyi ve meslek öğrenmeyi birçok genç isterdi. Şimdi gençler bile bu mesleğe heveslenmiyor. Sürekli gelişen fotoğraf makineleri ve fotoğraf sektörüne yetişmekte çok zor ve pahalı. Yani meslekte tehlike çanları çalıyor diyebiliriz.

Tabi bazı durumlarda da bizlere ihtiyaç oluyor bu da bizlere destek sağlıyor. Bunlardan bir tanesi de seçim dönemleri. Bu sene seçim dönemi oldukça hareketli geçiyor. Özellikle muhtar adaylarının fazlalığı biz fotoğrafçıların da hareketlenmesine neden oluyor.

Son 15 gün içerisinde birçok muhtar adayı, il genel meclisi adayları, belediye meclis adaylarının fotoğraflarını çektik. Onlara bu fotoğraflardan el ve araba broşürleri hazırladık.

Fotoğraflarını çektiğimiz adaylar ile birlikte bizde her şeyin güzel olması ve onların memnun kalması için elimizden geleni yapıyor ve aynı heyecanı yaşıyoruz. Adaylarımız yaptığımız işlerden memnun, bizlerde kış döneminde bize katkı sağladıkları ve işlerimize hareket kattıkları için memnunuz. 2019 yerel seçimleri ilimiz ve ülkemize hayırlı olur inşallah” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive