Burdur’un ilk ve tek bayan taksi şoförü Sebahat Sezer (52) 10 yılda 500 bin km yol yaptığını söyledi.

Burdur’da oturan Sebahat Sezer eşi adli bir olay nedeniyle cezaevine girince 6 Mayıs 2011’de eşinin taksisinin direksiyonuna geçerek Burdur’un ilk ve tek kadın taksi şoförü oldu. Önümüzdeki günlerde direksiyonda onuncu yılını dolduracak olan Sezer işini severek yaptığını söyledi.

Burdur’da, 1 çocuk, 3 torun sahibi Sebahat Sezer, 6 Mayıs 2011 tarihinden bu yana Burdur Devlet Hastanesi yanındaki Sağlık Taksi Durağında 12 erkek meslektaşıyla birlikte takside direksiyon sallıyor. 2016 yılında Burdur Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından ‘Yılın Şoförü’ ödülüne layık görülen Sebahat Sezer 10 yılda ne trafik cezası yedi ne de herhangi bir trafik kazası yaptı.

Sebahat Sezer, “6 Mayıs 2021 tarihi itibariyle taksi şoförlüğünde 10 yılımı dolduruyorum. İşimi severek yapıyorum. Çalışmayı seviyorum, arkadaşlarımı seviyorum. Allah sağlık verdikçe çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Sezer “ilk başladığımda yolcular beni görünce şaşırıyorlardı. ‘Bayan taksi şoförü gurur verdi, ilk defa bayan taksi şoförü görüyoruz’ diyorlardı. Müşterilerim bana alıştı, ben müşterilerime alıştım. Kalıcı dostluklar edindim. 10 yılda yaklaşık 500 bin km yol yapmışımdır. Şu anda kullandığım arabam üçüncü arabam” diye konuştu.

Pandemi döneminde işlerinde durgunluk yaşadıklarını söyleyen Sezer, “ara veren taksi durakları oldu ama biz Sağlık Taksi olarak pandemi döneminde ne kadar zorluklar yaşasak da ara vermeden çalışmaya devam ettik” ifadelerini kullandı.

Sezer direksiyonda geçen 10 yılda herhangi bir trafik kazasına karışmadığını aynı zamanda hiç trafik cezası yemediğini, 2016 yılında ise yılın şoförü seçildiğini, kendisiyle gurur duyduğunu kaydetti.

Taksi şoförlüğüne yeni başlayan Yusuf Boztaş (18) ise “Sebahat Abla işe başladığımda yardımcı oldu. Maşallah kendisi 10 yılı doldurmuş. Kadınların taksi kullanabileceğini de göstermiş. Sebahat Ablayla çalışmak güzel” dedi.