Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül Burdur İktidara Hazırlık Merkezini açtı.

Burdur’da partisinin iktidara hazırlık merkezinin açılışına katılan Sarıgül, partililere hitap etti.

İl binası değil, iktidara hazırlık merkezi açtıklarını belirten Sarıgül, merkezin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Sarıgül, Burdur İktidara Hazırlık Merkezi açılışın ardından bir otelde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda ilk olarak Türkiye Değişim Partisi Burdur Kurucu İl Başkanı Murat Altunöz konuştu.

“Tükenmiş umutları yeniden yeşerteceğiz”

Altunöz, “Burdur’umuz tarım, hayvancılık, ormancılık ve balıkçılıkta önemli bir yere sahiptir. Farklı inanç, kültürlere sahip şehrimizde göreceksiniz ki hangi idareciye, hangi din’e, hangi ırk’a, hangi mezhep’e ait olursa olsun tüm vatandaşlarımızla Türkiye Değişim Partisi arasında bir gönül bağı kurulacaktır. Göller, güller ve gönüller diyarı Burdur’umuzda tüm yurttaşlarımızın sofrasını kurmak için bugün buradayız. Kimsesizlerin kimsesi olmak, dertlere çare olmak, derde derman olmak için yola çıktık ve bugün buradayız. Tükenmiş umutları yeniden yeşerteceğiz.” İfadelerini kullandı.

Türkiye Değişim Partisi Burdur Kurucu İl Başkanı Murat Altunöz’ün konuşmasının ardından Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül konuştu.

“Türkiye’de %30 yüzen oy var diyorlar, Türkiye’de yüzen oy yok küsen oy var ve o küsen oylar inşallah Türkiye Değişim Partisi’ne gelecek.” diyen Sarıgül, “Paylaştıkça çoğalan iki şey var birisi sevgi diğeri bilgi ülkemizi sevgiyle ve bilgiyle çok geliştireceğiz. Türkiye’nin sorunları neden çözülemiyor? Sevgi eksikliğinden, bilgi eksikliğinden. Türkiye Değişim Partisi ezberleri bozacak! Bütün bunların çözümü demokrasiden geçiyor siyasi partilerin demokratik olmasından geçiyor demokrasi için Türkiye Değişim Partisi kuruldu.” dedi.

“Hedefimiz iktidarın anahtarını AKP’den almaktır”

Sarıgül, “Sevgili kardeşlerim, toplumda yeni bir iktidar arayışı var bunu görüyorum Türkiye Değişim Partisi toplumun her kesimini kucaklayacak yeni bir siyaset anlayışı ile yeni bir enerji ile yola çıktı. Yeni bir iktidar artık zorunlu olmuştur artık tek hedefimiz var o da iktidarın anahtarını AKP’den almaktır bunu sizlerle başaracağıma inanıyorum. Türkiye Değişim Partisi demokrasi için var, geçim sıkıntısı için var, işsizlik için var, tarımda üretim için var, sanayimiz için esnafımız için var, inançlara saygılı olmak için var, ulusal birliğimiz için var, bolluk bereket için dertlere derman olmak için var. Değerli yurttaşlarım bu sorunlara çözüm bulmak gerekiyor sizleri bu sevgi yolculuğuna çağırıyorum, değişim için bütün kapıları çalın sevgi seli önünde durulmaz olacak Ankara’ya akacak… ülkemizde de sevgi ve barış kazanacak. Bizler; bugünkü siyaset anlayışını değiştirmek dertlilere derman olmak için yollardayız.” diye konuştu.

“Esnaflarımızın sorunlarını biliyorum çok mağdurlar”

Konuşmasında esnafın, işçinin, çiftçinin, sanayicinin, engellilerin ve atanamayan öğretmenlerin sorunlarını da dile getiren Mustafa Sarıgül, “Esnaflarımızın sorunlarını biliyorum çok mağdurlar, sıkıntıları son derece büyük, borç içinde kara kara düşünen esnaf kardeşlerim dükkanın kapalı aylardır soran yok senin için yollardayız. Çiftçi kardeşlerim kredi borcunu ödemekte zorlandığı için traktörünü satan mazot parası bulamayan tohum alamayan çiftçi kardeşlerim senin için yollardayız. İşçi kardeşlerim asgari ücretle 12 saat ter akıtan çoğu kez sigortası bile ödenemeyen her an işimi kaybederim endişesi taşıyan işçi kardeşlerim senin için yolardayız. Sanayicilerimiz, tüccarlarımız, girişimcilerimiz sizin sorunlarınızı biliyorum fabrikasını çalıştırmak için çırpınan ancak ürettiğini satamayan işçi ücretini, devlete vergisini, bankaya kredi faizini ödemek için her tülü zorluğa katlanan sanayici kardeşim senin için yolardayız. Engellilerimiz, emeklilerimiz, gençlerimiz sizin için yollardayız. Görev verilmeyen öğretmenler, öğrenciler sizin için yollardayız.” İfadelerini kullandı.

“Burdur’da içme suyu kalitesinin düşük olması şehrin en büyük sorunudur”

Sarıgül, Burdur ile ilgili konuşmasında, “Ülkemiz zengin bir ülke toprağımız, suyumuz, denizimiz, gölümüz, dağlarımız, madenlerimiz ormanlarımız var o zaman neden bu ülkede yoksul ve fakir yaşıyoruz? Bu zengin topraklarda yoksul yaşamak işsiz yaşamak kader değildir değiştireceğiz. Bu düzeni birlikte değiştireceğiz. Burdur’da içme suyu kalitesinin düşük olması şehrin en büyük sorunudur. Burdur’da içme suyu kalitesinin ve kullanılabilir su kaynaklarının artırılması sağlanacaktır. Önümüzdeki dönemlerde kuraklığın dünyayı etkisi altına alacağını biliyorken, Burdur’da bulunan mermer ocaklarının yer altı sularının yönlerinin değişmesine neden olması engellenecektir. Şehir merkezindeki yoğunluk sebebiyle hava kirliliği sorunu yaşanmaktadır.  Burdur’da konum itibariyle rüzgar ve güneş enerji potansiyellerinin kullanımına yönelik çalışmaların yapılması gerekmektedir.” dedi.

“Burdur’da kentsel dönüşüme önem verilmeli”

Konuşmasında Burdur şehir merkezinde otoparkların yetersizliği ve trafik yoğunluğu bulunduğundan da bahseden Sarıgül, “İlin fay hattı üzerinde bulunması Burdur açısından tehlikelidir. Deprem değil ihmal öldürür sözüne istinaden şehirde kentsel dönüşüme önem verilmesi gerekmektedir. İlde sanayinin gelişmemiş olması en büyük sorunlardan biridir. Tarım ve hayvancılık şehri olan Burdur’da tarıma dayalı sanayi fabrikaların açılması gerekmektedir. Burdur’da doğal kaynakların korunmaması gerekmektedir. Burdur’da bulunan mermer ocaklarının sürekli doğal yapıyı tahrip etmesi engellenmesi gereken sorunlardandır. Tarım ve hayvancılık şehri olmasına rağmen köyden kente olan göç sayısı yüksektir. Türkiye Değişim Partisi tarım ve hayvancılık politikalarıyla köyden şehre göç engellenecektir. Burdur’un turizm kentlerine yakın olması sebebiyle turistlerin vakit kaybetmemek için Burdur’a uğramaması Turizm açısından Burdur’u istenilen seviyeye ulaştıramamıştır.” diye konuştu.

Anayasanın toplumsal bir mutabakat olduğunu aktaran Sarıgül, “Anayasa ülkemizin tapusudur. Anayasayı yaparken sen ben olmaz. Bütün siyasi partiler darbe anayasasını, askerlerin yaptığı anayasayı kaldırıp, sivil bir anayasayı yapmak inşallah Türkiye Değişim Partisi’ne nasip olacak” dedİ

Konuşmaların ardından Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi Burdur Kurucu İl Başkanı Murat Altunöz’e yetki belgesini verdi.

Partisinin İktidara Hazırlık Merkezi açılışı için kente gelen Sarıgül Cuma Namazını Ulu Camide kıldı.

Namaz sonrası Burdur Muhtarlar Derneği’ni de ziyaret eden Sarıgül Belediye Başkanlığı döneminde muhtarla önem verdiğini kaydetti.

Sarıgül daha sonra Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’ne gitti. Sarıgül, Salda Gölü sahilinde ayakkabılarını çıkardı.

Burada Yeni Gün Gazetesi’ne açıklama yapan Sarıgül ” Salda Gölü dünyanın en güzel turizm merkezlerinden birisi olur. Tabiat güzelliği, doğa güzelliği ile. Burada bütün siyasi partiler birleşmeli ve biz Salda Gölü’nü kurtarmalıyız. Salda Gölü’nde ne yapılacaksa müşterek karar vermeliyiz. Burayı turizme açmalıyız. Turizme açmak demek yapılandırma demek değildir. Turizme açmak demek daha da güzelleştirmek demektir. O nedenle Salda Gölü’nde siyaset yok. Salda Gölü’nde toplumsal barış var” diye konuştu.

-Muhammet Fatih Başcı