KültürManşetSanatçı Nurcan Altınok, bir Burdur hayranı

4 sene ago

Kendi beste ve söz yazarlığını yaptığı 15 eserden oluşan albüm çalışmalarını Anadolu Production’da tamamlayan Türk Halk Müziği Sanatçısı Nurcan Altınok, klip çekimlerini Burdur’da yapacağını açıkladı.

Aslen Burdur’lu olan şehrimizde doğup büyüyen Burdur Eğitim Fakültesi Müzik Bölümünden mezun olan Nurcan Altınok, uzun yıllar Burdur’da müzik öğretmenliği yaptı, şu anda Bitlis ilinde bu görevini sürdürüyor. Burdur dışında yaşamayan birinin Burdur’un kıymetini bilmesinin imkansız olduğunu belirten ses sanatçısı Nurcan Altınok; “Burdur hayranlığım yazdığım 11 eserin içinde, tüm ilçelerimize, kültürümüzün sembollerinin geçtiği tüm zenginliklerimize yer verdim. Umarım bu albümde Burdur’umuza ve Burdur kültürüne bir katkımız olur. Bizleri yalnız bırakmayan Anadolu Productiuon sahibi Hüseyin Çoşkun’a ve ekip arkadaşlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

ANADOLU PRODUCTİON Şirket sahibi Hüseyin Çoşkun’da; “müzik dünyasında çok işe imza attık fakat özellikle Teke kültürünü ön plana çıkaran bir sanatçımız olmadı. Teke kültürünün başkenti Burdur’da Nurcan Çetinel Altınok 2016 Albüm şan kayıtları sonlara gelindi. Bomba gibi proje olacak inşallah. Emeği geçen tüm müzisyen arkadaşlara ve çok değerli sanatçımız Nurcan Çetinel Altınok hanımefendiye teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Albüm çekimlerinin Burdur’un tüm ilçelerinin tarihi ve ören yerlerinden derlenip ilçelerimizin öne çıkan ürünlerinin değerlendirileceğini belirten Anadolu Production yetkilisi Hüseyin Çoşkun, albümün bittiğinde çok ses getireceğini dile getirdi.

Ali KAPAN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive