28 Haziran 2024 Cuma günü Samsun'un Tekkeköy, Atakum, Terme, Çarşamba ve Canik ilçelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri yaşanacak. YEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, bakım ve şebeke çalışmaları nedeniyle birçok mahalle ve köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

Tekkeköy ilçesinde Balcalı, Beyoğlu ve Yağbasan mahallelerinde 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni KET kapsamında iletken çekimi çalışması olarak açıklandı.

Atakum ilçesinde Beypınar Mahallesi'nde 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintinin nedeni İlkadım ilçesi Derecik Mahallesi'nde geçici elektrik verilememesi olarak belirtildi.

Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyeleri alacak Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyeleri alacak

Terme ilçesinde Örencik Mahallesi'nde 10:00-12:00 saatleri arasında 2 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Bu kesintinin nedeni Ordu ili İkizce ilçesinde aydınlatma bakım çalışması olarak açıklandı.

Çarşamba ilçesinde Esençay Mahallesi'nde 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintinin nedeni KET kapsamında iletken çekimi çalışması olarak belirtildi.

Canik ilçesinde Başalan ve Uluçayır mahallelerinde 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni Uluçayır Mahallesi'nde geçici elektrik verilememesi olarak açıklandı.

Vatandaşların, kesinti saatlerini göz önünde bulundurarak günlük planlarını yapmaları ve elektronik cihazlarını korumaları öneriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ