ManşetSporŞalvarspor sahalara döndü

2 sene ago

Burdur’da 2002-2007 yılları arasında fırtına gibi esen Şalvarspor sahalara döndü. Merkeze bağlı Güneyyayla (Marmara) Köyü’ndeki kızların futbola olan ilgisi 2000’li yıllarda medyada büyük ilgi görmüş, Şalvarspor adıyla köylü kızlar yaygın basında, internet sitelerinde, dergilerde ve uluslararası basına konu olmuştu…

Burdur’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edilen maçta Kadınlar 3’ncü liginde mücadele eden Yeni Burdurspor ile Merkez Güneyyayla Köyü’nde oturan genç kızlardan oluşan Şalvarspor karşı karşıya geldi.

Gazi Atatürk Stadına oynanan ve Özlem Balkıç’ın yönettiği karşılaşmayı Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Güven ile vatandaşlar izledi. Karşılaşmayı Yeni Burdurspor 5-2 kazandı. Maç sonunda Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu iki takım oyuncularını madalya taktı.

DHA’ya konuşan Güneyyayla Köyü Muhtarı Veysel Solak; “Vali Kadir Koçdemir köyümüzü ziyarete geldiğinde köy meydanında futbol oynayan kızlarımızı görünce bunu devam ettirmemizi istemişti.

En son 2007 yılında sahaya çıkmıştık. Evlenenler oldu. Takım dağılmıştı. Kadınlar günü nedeniyle bugün köyümüzdeki kızlarımız dostluk maçı için sahaya çıktı. Destek olursa, sponsor bulabilirsek Şalvarspor’un yaşamasını istiyoruz” dedi.

Takım oyuncularından 19 yaşındaki Ece Zengin; “kendimi bildim bileli köy de futbol oynuyoruz. Biz de arkadaşlarımız gibi profesyonel futbol oynayabiliriz. Destek bekliyoruz. Futbol bizim her şeyimiz” diye konuştu.

Güllü Kır ise; “köyde futbol bizim favori sporumuz. Takımımız desteklenirse başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Şalvarspor’un eski futbolcularından 31 yaşındaki Çiğdem Can’da; “daha önce Şalvarspor’da oynamıştım. Köyümüzün kızları oynuyor. Onları desteklemek için geldim. Onları sahada görünce sahaya girip oynamak istedim” diyerek duygularını dile getirdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive