EğitimEkonomiManşetBurdur’da Salı Pazarı’nı okul masrafları vurdu!

12 ay ago

Her hafta şehrimizde Salı günleri Uzay Çatı altına kurulan Halk Pazarı’nda bu hafta en durgun pazar ortamı yaşandı. 3 Eylül 2019 tarihinde Sebze ve meyvelerin oldukça bol olduğu pazarda alışveriş yapan Burdur halkının oldukça az olması dikkat çekerken, müşteri azlığından dolayı Pazar esnafı birbirlerini tezgâhlarında ziyaret ederek bol bol sohbet edip çay kahve ikramında bulundular.

Esnaf işlerindeki durgunluğun sebebini ise; insanların tatilden ve Kurban Bayramından çıkması, ardından da okul masraflarının başlaması olarak yorumluyor.

Burdur Manavlar Odası Başkanı Tuncay Yiğit; “Kısa bir süre önce Kurban Bayramıydı. Birçok Burdurlu parasını kurban için harcarken, birçok Burdurlu da bayramı tatilini fırsat bilerek tatile gitti. Tabi buralarda yapılan harcamalar, bir de okulların açılmasına az bir süre kalması ve okul masraflarının başlaması insanların bütçesini sarstı. O yüzden bu hafta Pazar çok durgun.

İnsanlar en çok ihtiyacı olan ürünlerden almaya çalışıyorlar. Bunların başında da kışlık hazırlık için alacakları ürünler oluyor. En çok da meyve satışlarında durgunluk var. Bu durgunluk bu şekilde birkaç hafta devam eder. Bu ayı atlatınca insanlar maddi açıdan biraz rahatlar ve Pazar yine eski haline dönmeye başlar” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive