İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda tam kapanma döneminde kapatılan pazar yerlerinin 8 ve 15 Mayıs tarihlerinde açılacağının açıklanmasının ardından Burdur’da kurulan semt pazarlarında sakinlik yaşandı.

İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma döneminde kapatılan pazar yerlerinin 8 ve 15 Mayıs tarihleri arasında açılacağını açıklamasının ardından Burdur’da Uzay Çatı halk pazarının yanısıra Armağan İlci Mahallesi, Bozkurt Mahallesi, Karasenir Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Ulucami Civarında semt pazarları açıldı. Uzay Çatı altında kurulan pazarda büyük yoğunluk yaşanırken Atatürk Mahallesi Semt Pazarı ile Ulu Cami Civarında kurulan pazarda iki, Karasenir mahallesindeki pazarda ise bir satıcı tezgah açtı. Atatürk Mahallesi Semt Pazarında tezgah açan satıcılardan Ahmet Aykut; “halk pazarı çok kalabalık. Orayı ucuz buldukları için mi gittiler bilmiyorum. Orda sırt sırta alışveriş yapana kadar burada rahat rahat alışveriş yapabilirlerdi” dedi.

Satıcı Seyit Aydın ise “halkımız Salı pazarını tercih etti ama bizim malımızda burada erken bitti. Salı pazarı çok yoğun, halkımızın burada gelip rahat rahat alışveriş yapmak imkanı varken Salı pazarını tercih ettiler. Virüs açısından da riskli bir durum” diye konuştu. Ulu Cami civarında tezgah açan Meral Yüce ise “Salı Pazarı çok kalabalık. Biz burada iki pazarcıyız” ifadelerini kullandı. Nevzat Arslan ise “Allaha şükür bugün bugün işlerimiz çok iyi” diye konuştu.