Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Burdur’un Yeşilova İlçesi’nde bulunan Salda Gölü’ne ziyaretçi akını sürüyor. 

Geçen yıl yaklaşık 1,5 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Salda Gölü kademeli normalleşmenin başlaması ile birlikte eski günlerine dönmeye başladı.  ABD Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) Mars’taki Jezero Krateri ile benzer bir mineral oluşumu ve jeolojik yapıya sahip olduğunu açıkladığı Salda Gölü, bembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla ilgi odağı olmaya devam ediyor. Türkiye’nin her yerinden vatandaşlar, gölü görmek için Burdur’un Yeşilova İlçesi’ne  geliyor.

Salda Gölü’nü görmek için Ankara’dan geldiğini söyleyen Gülay Yıldız; “Salda Gölü’nü görmek için Ankara’dan geldim. Gerçekten Maldivler’i andırıyor. İnsana huzur veriyor. Türkiye’de böyle güzel bir yerin olması gerçekten inanılır gibi değil. Mükemmel bir yer” diye konuştu.

İzmir’den gelen Davut Özsaraç ise “ben turist rehberliği okuyorum. Önce Sagalassos Antik kenti’ne geldik. Yolumuzun üzerinde olduğu için Salda Gölü’ne de uğrayalım dedik. Aslında internette çıkan haberlerde kötü şeyler gösterdiler ama durum baya iyi. Buranın bu şekilde korunması bence mantıklı” diye konuştu.