Burdur’un Yeşilova İlçesi’nde bulunan ve Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’ne yerli ve yabancı turistlerin ilgisi artarak devam ediyor.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan Salda Gölü, 1 Haziran’da başlayan normalleşme adımlarıyla yeniden ziyarete açıldı. ABD Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA), Mars’taki Jezero Krateri ile benzer bir mineral oluşumu ve jeolojik yapıya sahip olduğunu açıkladığı Salda Gölü, bembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yerli ve Yabancı binlerce kişi Salda’yı görmek için özel otomobilleri ve Tur otobüsleri ile akın akın Salda’ya geliyor.

Geçen yıl yaklaşık 1,5, milyon kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü’1 Haziran’daki normalleşme adımlarının atılmaya başlanmasından sonra beyaz adalar ve halk plajı bölümlerinde 600 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Öte yandan Salda’ya gelen bazı ziyaretçilerin çöplerini sahile attıkları görüldü. Bazı ziyaretçilerde maskelerini Salda’nın kumsalına atıp gitti.

Amerika Birleşik Devletlerinden geldiğini ve Türkiye turu yaptığını söyleyen Shawn Davie Salda Gölü’nün çok güzel olduğunu söyledi.
Dawie “Türkiye turuna çıktım. Eğirdir Gölü’nü de gördüm ama Salda’nın mavisi çok daha güzel” dedi.

Kazakistandan geldiğini söyleyen Anastasiya Kuznetsova ise “Salda Gölü muhteşem” dedi.

Denizli’den gelen Hayati Tahtakın’da “ilk defa geldim. Çok güzel bir yer. Arkadaşların çektiği videolardan görmüştüm. Gidip göreyim dedim. Çok güzel bir yer. Türkiye’nin Maldivleri denildiği kadar var” ifadelerini kullandı.

İstanbul’dan geldiğini söyleyen Furkan Demirbay “beklediğimden güzel çıktı. Haberlerde falan izlemiştim. Bugün de çok kalabalık. Çok güzel, görülmesi gereken yerlerden birisi. Herkesin gelip görmesini isterim” dedi.

Rusya’dan geldiğini söyleyen Yaraslova Lektorova ise “Salda Gölü çok güzel, harika bir göl” dedi.