BölgeEkonomiGündemİlçeManşetTurizm‘Salda Millet Bahçesi’ İhalesi 31 Temmuz’da

12 ay ago

Burdur’un Yeşilova İlçesi’nde bulunan turkuaz suyu ve bembeyaz sahili ile Maldivleri andıran Salda Gölü kenarında yapılacak olan Millet Bahçesi ihalesi 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü (yarın) yapılacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulüne göre yapılacak Salda Gölü Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine ait sosyal donatılar inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalesi 31 temmuz günü TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda yapılacak.

İşin yapım süresi yer tesliminden itibaren 360 takvim günü olarak belirlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum biz dizi ziyaret için 1 Şubat 2019’da geldiği Burdur’daki incelemelerinin ardından geldiği Salda gölü ve çevresinde gazetecilere yaptığı açıklamada buranın özel çevre koruma bölgesi ilan edilmesi ve göldeki yapıalcak düzenlemelerin bölgedeki istihdamı artıracağını söylemişti…

Bakan Kurum; “Bu bölgedeki doğayı, canlıları, bitkileri korumak adına ve gelecek nesillere korunmuş olarak aktarmak adına çok önemli bir proje gerçekleştirmiş olacağız. Burası sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da Salda Kayak Merkezi ile bir doğa harikası” dedi.

Bakan Kurum şunları söylemişti;

“Salda Gölü Masmavi turkuaz gölleriyle, bembeyaz kumsalıyla dünyada eşine nadir rastlanan bir bölge. Biz burayı Cumhurbaşkanlığımızın dün açıkladığı manifesto çerçevesinde çevreyi korumak adına, şehirlerimizi korumak adına özel çevre koruma bölgesi ilan edeceğiz.

Bu ilan çerçevesinde, bulunduğumuz alanda yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda Salda Millet Bahçesi yapacağız. Bu da bir ilk olacak. Millet Bahçesi Projesi çerçevesinde buraya gelen turistlerimiz, yapacağımız otoparkta araçlarını park edecek.Geliş gidiş yollarını daha iyi şartlar altında yapmak suretiyle bu bölgeye gelen vatandaşımızın  bungalov evlerde, kafeteryalarda dinlenmesi, yürüyüş yollarında, gezinti alanlarında gezmesini sağlayacak birçok proje ve düzenlemeyi de bu proje kapsamında yapmış olacağız.”

 

Kodlama : SadeMedia Interactive