ÇevreEkonomiİlçeManşetSALDA KAYAK MERKEZİ’NE 4 milyon liralık ödenek

2 sene ago

Burdur’un en önemli turizm merkezlerinden biri olmaya aday Yeşilova ilçesindeki Salda bölgesini daha cazip bir hale getirecek yeni bir yatırımı hayata geçiriliyor.

Tınaztepe mevkiindeki Salda Kayak Merkezi yolu için Kültür ve Turizm Bakanlığı 4 milyon TL ödenek ayırdı. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Salda Kayak Merkezine 2018 yılı yatırım programında ödenek ayrıldığını açıkladı.

Salda Kayak Merkezinin yolunun düzelmesi, alt yapısının daha güçlendirilmesi, daha fazla ziyaretçi çekmesini sağlayacak. Salda Kayak Merkezinin işlerlik kazanması, Salda bölgesinde 12 ay turizme açık, elverişli bir ortam oluşturacak.

Bilindiği gibi; Salda Gölü ve çevresi pek çok turizm aktivitesinin yapılabildiği, alterntif turizm imkanlarına sahip bir bölge. Yaz aylarında pek çok ziyaretçinin akın ettiği Salda Gölü, kış aylarında da Salda Kayak Merkez ile farklı bir turizm destinasyonu sunuyor. İşte; Salda Kayak Merkezine yapılacak olan yol yatırımı, kış aylarında da Salda ve çevresinde turizm hareketliliğinini sürmesini amaçlıyor.

YEŞİLOVA SALDA KAYAK MERKEZİ YOLU iÇİN KÜLTÜR Ve TURİZM BAKANLIĞINDAN 4 MİLYON ÖDENEK

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Burdur İlinin tek Kayak Merkezi olan Salda Kayak Merkezine ödenek ayrıldığını açıkladı.

ÖDENEKLE KAYAK MERKEZİNİN YOLLARINDA ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Salda Kayak Merkezinin açılmasında büyük katkı sağlayan, açıldıktan sonra da yeni yatırımların yapılması için çaba gösteren AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada; “Burdur’umuzun tek Kayak Merkezi olan Yeşilova Salda Kayak Merkezimizin ulaşımı, yolunun bakım ve onarımı için 4 milyon TL ödenek 2018 yatırım programına ayrılmış durumdadır. Yeşilova Salda Kayak Merkezi yolunun bakım, onarım ve asfalt çalışmaları için 4 milyon TL ödenek kullanılacaktır” bilgisini paylaştı.

12 ay kayak alanında da eğitim kamplarının Salda Kayak Merkezinde yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Özçelik; “Yeşilova Salda Kayak Merkezimizin yaz ve kış kullanılması, 12 Ay Yaz, Kış Eğitim Kampları için çalışmalar devam etmektedir. Kayseri Erciyes Kayak Merkezinden Salda’ya tahsis ettirdiğimiz Telesiyej Tesisinin bakım, onarım ve montajı için gerekli ödeneğin ayrılması için Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’ı yaptığımız ziyaret ve görüşmede talepte bulunduk. Bu talebimizin takipçisi olacağız. Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’a Burdurlu hemşerilerim adına şükranlarımı sunarım” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive