İlçeManşetSALDA KAYAK MERKEZİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

3 sene ago

İlimiz Yeşilova ilçesinde Eşeler Yaylasında Tınaztepe mevkiine inşa edilen Salda Kayak Merkezi’ne, sezon açılışıyla birlikte ilgi artmaya başladı.

Salda Kayak Merkezi sezona hazır

Vali Şerif Yılmaz, beklenen kar’ın geçen hafta yağmasıyla birlikte sezona hazır hale gelen Salda Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda Salda Kayak Merkezine gerçekleştirdiği ziyarette, yetkililerden tesisin son durumuyla ilgili bilgi alan Vali Yılmaz, sezon açılışını yaparak kayak severleri ağırlamaya başlayan Kayak Merkezinin hazır halini yerinde görme fırsatı buldu.

Vali Yılmaz’a, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Yeşilova Kaymakam Vekili İlker Eker, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Ömer Faruk Şiran eşlik etti.

Hazır olan pistlerde kayak yapma fırsatı da bulan Vali Yılmaz, yetkililerden tesisin son durumuyla ilgili bilgi aldı. Kar’ın yağmasıyla birlikte tesisin hazır hale geldiğini belirten yetkililer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan bir kayak antrenörü tarafından kayak öğrenmek isteyen vatandaşlara eğitim de verildiğini ifade ettiler.

Bir süre tesiste kayak yaparak incelemelerde bulunduktan sonra basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Vali Yılmaz, kayak severleri Salda Kayak Merkezine davet etti;

Vali Yılmaz, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:“Yeşilova İiçemizde bulunan Salda Kayak Merkezi’ndeyiz. Bildiğiniz gibi kısa süre önce son çalışmaları yerinde incelemiştik. Bugün itibariyle tesisimiz hazır vaziyette. Çok şükür kar yağdı, yeteri miktarda zeminde kar var kayak pistlerimiz hazır durumdalar. Sizinde gördüğünüz gibi vatandaşlarımız hafta sonu tatillerini geçirmek üzere bu güzel mekana gelmeye başladılar. Tüm kayak severleri vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz, daha kısa süre içersinde güzel, konforlu bir şekilde sıra beklemeden kayak yapma imkanı burada mevcut, teleski de yeteri miktarda boşluk var sıra beklemeden, pistlerimiz her an kayak yapmaya hazır vaziyette, bütün kayak severleri buraya bekliyoruz.

Ayrıca Kayak Merkezimizin bir diğer özelliği de güzelliğiyle dünyaca ünlü Salda Gölümüzün hemen bitişiğinde olması, göl manzarası, yine aynı zamanda yeşilliklerin ormanların, çam ağaçlarının muhteşem manzaralarının eşliğinde vatandaşlarımızı kayak yapmaya, bu güzelliği yaşamaya, Oksijeni bol temiz havası ile  bu tesisimizde spor yapmaya davet ediyoruz.

Kayak severlerin hafta sonu tatillerini güzel bir şekilde geçirebilecekleri, yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri mekanlara sahip olan bir tesisimiz var çok şükür, halkımızın hizmetine sunduk tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum”

Konuşmasının son bölümünde vatandaşların yeni yılını tebrik eden Vali Yılmaz, “Bugün bildiğiniz gibi 2016’nın son günündeyiz, yarın 2017’ye giriyoruz, ben acısıyla, tatlısıyla 2016’yı geride bırakırken, 2016’da yaşadığımız kötü hadiseleri bir daha ülke olarak, millet olarak yaşamayız diye ümit ediyorum. 2017’nin daha güzel, insanlarımızın mutlu olduğu huzur ve refahın daha da bol olduğu bir yıl olmasını diliyorum. Milletimizin yeni yılını tebrik ediyorum” de

 

Yılbaşını Salda’da geçirmek için arkadaş grubu ile Denizli’den geldiklerini söyleyen Gülşen Oral DHA Muhabiri Mesut Madan’a yaptığı açıklamada; “Ne yazık ki Denizli çok yakında olmasına rağmen buraya ilk defa geldik. Bu kadar güzel olduğunu tahmin etmiyordum. Daha önce gelmediğim için üzgünüm. Salda Kayak Merkezi’nin yeteri kadar tanıtılmadığını düşünüyorum” dedi.

İstanbul Maltepe’den geldiklerini söyleyen gelen Ayşe Altıkoğlu, Salda Kayak Merkezi’ni internetten görerek geldiklerini belirtti. Altıkoğlu “Uludağ ve Kartepe bize yakın olmasına rağmen burayı görmek istedik ve çok beğendik. Yılbaşı tatilimizi burada geçireceğiz. Tesisin biraz eksikleri var ama buraya güzel bir otel, restoran yapılırsa çok çok güzel olur” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive