ManşetSALDA KAYAK MERKEZİ, yeni tesislerle büyüyor

2 sene ago

Burdur’un en önemli turizm merkezlerinden biri olan, pek çok alternatif turizm aktivitelerinin yapılabildiği Yeşilova Salda bölgesi, kışın da Kayak Merkezi ile gündemde…

Zengin turizm destinasyonuyla yılın 12 ayı, her mevsim turizme açık olan Salda’da Tınaztepe mevkiine inşa edilen Salda Kayak Merkezi, kış turizmi için ideal bir yer… Salda Kayak Merkezi’ndeki çalışmaları yakından takip eden, bu bölgenin turizm alt yapısının güçlendirilmesi için uğraşan Vali Şerif Yılmaz’ın çabaları olumlu sonuçlar vermeye başladı.

Bu yıl Yeşilova Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca kafeterya binasının çatısı kaldırılarak ilave bir kat yapılarak, kapalı alan kapasitesi arttırıldı. Valilik girişimleriyle Salda Kayak merkezine kazandırılan Telesiyejin kurulmasının ardından, yaklaşık 1470 m uzunluğunda yeni bir pist, telesiyej üst bölgesinde de bir adet yeni tesis binası yapılması planlanmakta.

Burdur Valiliği’nden yapılan açıklamada,yeni yatırımlar, yeni tesislerle Salda Kayak Merkezi’nini büyümeye devam ettiğine dikkat çekilerek şu bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı:

SALDA KAYAK MERKEZİ YAPILAN YENİ TESİSLERLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

“Burdur Yeşilova ilçesinde yer alan Salda Kayak Merkezi bünyesine kattığı yeni tesislerle birlikte günden güne büyümeye devam ediyor. En uzunu 1600, en kısası 500 metre olan 5 pistin bulunduğu Salda Kayak Merkezinde 860 m uzunluğunda teleski, konaklama binası ve kafeterya binası yer alıyor. Bu yıl Yeşilova Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca kafeterya binasının çatısı kaldırılarak ilave bir kat yapılmış ve kapalı alan kapasitesi arttırılmıştır. Valiliğimiz girişimleriyle Salda Kayak merkezine kazandırılan telesiyejin kurulmasının ardından, yaklaşık 1470 m uzunluğunda yeni bir pist, telesiyej üst bölgesinde de bir adet yeni tesis binası yapılması planlanmaktadır. Telesiyejin kurulacağı alanla ilgili Orman Genel Müdürlüğünden 835.426,00 m2 alan tahsis talep edilmiş olup, ön izin verilmiş çalışmalar hızla devam etmektedir

Kodlama : SadeMedia Interactive