BURDUR’un Yeşilova İlçesi’nde bulunan ve Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü’nü 1 Haziran’dan bu yana yaklaşık 200 bin kişi ziyaret etti.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan, 1 Haziran’da başlayan normalleşme adımları ile ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Salda Gölü’nü 1 Haziran’dan bu yana yaklaşık 200 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
Bembeyaz kumsalı ve Turkuaz renkli suyu ile ilgi oldağı olan Salda Gölü’ne gelenlerin bazı vatandaşlar göle girip serinlerken bazı vatandaşlarda özçekim yapmakla yetiniyor. Burdur İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı motorize, yaya ve atlı ekipler ile Burdur Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bisikletli Martı Timi ve Motosikletli Yunus timi Salda Gölü’nde güvenlik tedbiri alarak vatandaşların rahat bir şekilde ziyaret yapmalarını sağlıyor.
Sada Gölü’nü göremk için Konya’dan geldiklerini söyleyen Alirıza Aydın “Türkiye’nin Maldivleri deniliyor. Biz ilk defa geldik. Plajıyla, kumuyla çok değerli bir yer. İnşallah ülkemiz bunu daha iyi değerlendirir ve turizm öncülüğünde bu bölgeyi de ayaklandırabilir” dedi.
Alirıza Aydın’ın eşi Hasibe Aydın’da “Benim ikinci gelişim. Daha sakin bekliyordum ama bugün kalabalık. Gayet güzel, herkes sağlıklı günlerde inşallah rahatlıkla gelebilir” diye konuştu.
İzmirden geldiklerini söyleyen Ergün ve Pınar Arslan çiftide iyi geldiğini düşündükleri için Salda Gölü çamurundan yüzlerini maske yaptıklarını söyledi.
Arslan çifti “çok değişik, çok güzel doğa harikası bir yer. Herkesin gelmesini tavsiye ederiz” dedi.
istanbuldan Salda Gölü’nü görmek için geldiğini söyleyen Filiz Kavrak “Salda’yı gazetelerde, Televizyonlarda görüyordum. ilk defa geldim. Gayet güzel bir yer” diye konuştu.
Kayseriden geldiğini söyleyen Melih Güçyetmez ise “Gördüğümüzde çok beğendik. Renkler, herşey çok harika. ,inşalalh böyle tertemiz kalır” dedi.
Denizli’den geldiğini söyleyen Gizem Demir’de “Türkiye’nin Maldivleri dedikleri kadar varmış. İlk defa geldim. Herkesin gelmesini mutlaka öneriyoruz. Çok güzel bir yer” diye konuştu.