ManşetSALDA GÖLÜ’nün TURİZM POTANSİYELİ GELİŞİYOR (SALDİVLER’de ulusal kamp)

2 sene ago

Pek çok doğal güzelliğe sahip Burdur’un en önde gelen turizm değerlerinden biri olan Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, ulusal kampların yapıldığı bir bölgeye dönüşecek.

Bilindiği gibi; Salda bölgesi, Salda Gölü ve çevresi, pek çok değişik, alternatif turizm aktivitesinin yapılabildiği, zengin bir turizm destinasyonuna sahip… Yaz-kış 12 ay boyunca turizme elverişli Salda bölgesinde kamp imkanı en önemli turizm seçenekleri arasında yer alıyor. İşte; Salda Gölü’nün kamp özelliğini güçlendirecek yeni bir gelişme yaşandı. Salda Gölü’nde ulusal kamplar yapılabilecek.

“Maldivler” benzetmesiyle son yıllarda büyük bir sükse yapan, beyaz kumsalları ile berrak turkuaz rengiyle, ziyaretçi sayısında büyük artışlar yaşanan, özellikle bu yıl yaz sezonunda büyük bir patlama yapan Salda Gölü, sağlıklı bir turizm alt yapısıyla çok daha iy yerlere gelme potansiyeli taşıyor.

Burdur’un en önemli turizm değerlerinin başında gelen ve yapılan tanıtım çalışmalarıyla birlikte son yıllarda ilginin artarak devam ettiği Salda Gölü, Burdur Valiliği tarafından yapılan girişimler sonucunda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Ulusal Gençlik kamplarına ev sahipliği yapacak.

Konuyla ilgili Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle;”Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 22.08.2017 tarihinde onaylanarak yürürlüğü giren “Salda Gölü Tabiat Parkı Gelişme Planı” kapsamında, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda kalan Tabiat Parkı içerisinde 114 ada 2 nolu parsel Ulusal ve Uluslararası Gençlik Kamp alanı olarak belirlenmiş ve bu alanının Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisinin yapılması için gerekli işlemler başlatılmıştır. Tahsis işlemlerinin tamamlanmasının ardından, 2018 yılı içerisinde Salda Gölü Tabiat Parkı içerisinde yapılacak Ulusal Gençlik kampı için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1 milyon 200 bin TL ödenek ayrılmıştır.”

Kodlama : SadeMedia Interactive