GündemİlçeManşetSalda Gölü’nün Suyu İçme Suyu Kalitesinde Çıktı

3 ay ago

 

-BURDUR Valisi Ali Arslantaş twitter hesabından Salda Gölü fotoğrafları ‘Su analiz sonuçlarına göre Salda Gölümüzün suyu içilebilir” paylaşımı yaptı.
Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Burdur’un Yeşilova İlçesindeki Salda Gölü’nde yapılan su analizi sonuçlarına göre gölün Suyu içme suyu kalitesinde çıktı.

Cumhurbaşkanı Kararı ile Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak ilan edilen Burdur’un Yeşilova İlçesinde bulunan Salda Gölü’nü korumaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında su kalitesine yönelik ölçümler düzenli olarak yapılıyor.
Son yapılan ölçümlerde Salda Gölü’nün su kalitesinin içme suyu kalitesinde çıktığı açıklandı. Burdur Valisi Ali Arslantaş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda.,”Su analiz sonuçlarına göre #Salda gölümüzün suyu içilebilir” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan geçtiğimiz günlerde Salda Gölü’nde gazeteicilere yaptığı açıklamada Bakanlık olarak aldıkları tedbirlerle alandaki su kalitesinin arttığının analiz raporları ile ortaya çıktığını söylemişti.
Turan, “Şu anda içme suyu kalitesinde bir suya sahibiz. Aldığımız tedbirlerle katı atık girdilerinin, çöplerin düzenli bir şekilde depolanması sebebiyle gölde şu anda herhangi bir kirlilik bulunmamaktadır” demişti.

Kodlama : SadeMedia Interactive