ÇevreEkonomiİlçeManşetSALDA GÖLÜ’NÜN CAZİBESİ ARTIYOR

5 sene ago

İlimiz Yeşilova ilçesindeki doğa harikası Salda Gölü bugünlerde adını sıkça duyurmaya başladı. Müthiş bir turizm potansiyeline sahip olan Salda bölgesi, yıllardır büyük bir özlemle beklenen, konuşulan adımların atılmasıyla birlikte, önemli bir turizm destinasyonlarından biri olabileceğini ortaya koymaya başladı.

Eşsiz tabiat manzarası ile Salda Gölü ve çevresinde, pek çok yatırımı hayata geçirmek mümkün… Tınaztepe’deki Salda Kaya Merkezi’nin de faaliyete geçmesi ile birlikte pek çok alternatif aktivite imkanına kavuşan Salda bölgesine, turizm alt yapısı kurulduğu takdirde, (yolların standardınını yükseltilmesi, konaklama tesisleri ve sosyal tesisler yapılması gibi) Salda’nın en önemli turizm duraklarından biri olabileceği söyleniyordu. İşte; son günlerde bu noktada Salda’dan güzel haberler geliyor. Salda Gölü manzaralı ‘Hotel Lago Di Salda’ faaliyete geçti. Bir yandan yol çalışmaları, yolların standardı ile çalışmalar devam ediyor. Son olarak, ‘yamaç paraşütü’ ile ‘alternatif turizm’e kapılarını açılan Salda Gölü, önümüzdeki dönemde yapılacak yatırımlarla da epey gündemde olacağa benziyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile yürüttüğü çalışmalar kapsamında, doğaseverler ve doğa turizmi yapan maceraperestler için yürüyüş yolları ve bisiklet parkurlarının yerleri belirlendi. Burada sadece yürüyüş yolları ve bisiklet parkurları yapılmayacak. Bunun yanı sıra, foto safari, kuş gözlemevi gibi yatırımların yapılmasının da planlandığı öğrenildi.

Yine Orman ve Su İşleri Bakanlığının Burdur’da doğa turuzmini canlandırma hedefi var… Bizzat Bakan Veysel Eroğlu’nun ilgilendiği, yakından takip ettiği Burdur’daki tabiat turizmini geliştirme çalışmalarında Salda Gölü ve çevresi önemli bir potansiyeli bünyesinde barındırıyor. Hazırlanacak olan projelerle, tabiat turizmi pastasından Salda bölgesi en iyi şekilde yararlanabilir. Kamu’nun öncülüğünde özel sektör yatırımlarıyla doğa turizmi açısından da son derece elverişli bir yer olan Salda’yı güzel günler bekliyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive