ManşetTurizmSALDA GÖLÜ’NE YENİ PROJELER

1 sene ago

Son yıllarda Burdur’da en öne çıkan değerlerden biri olan Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü için yeni proje hazırlıkları devam ediyor.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’ı makamında ziyaret ederek, Salda Gölü ile ilgili hazırlanan projeyi incelediler.

Bilindiği gibi; Salda Gölü özelikle son birkaç yıldır patlama yapan, turizmde en gözde yerlerden biri… Salda bölgesine ziyaretçi sayılarında yaşanan artışlar, ilgili kamu kurumlarını da harekete geçirdi. İşte; Salda ve çevresi için çalışma yapan kuruluşlardan biri de; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesindeki Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü. AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur yaptıkları ortak açıklamada Salda Gölü hakkında şu açıklamayı yaptılar:

“Genel Müdürlük’te Salda Gölü’nde yapılacak olan düzenlemeleri ve projeyi inceledik. Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanımızı ziyarette bulunarak, Salda Gölümüzde düzenlemelerin yapılmasını talepte bulunmuştuk. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürümüz Mehmet Ali Kahraman ve ekibi Salda Gölümüzde de incelemelerde bulunarak, Salda Gölümüz için bir proje hazırladılar. Genel Müdürlüğümüzü yapmış olduğumuz ziyarette bu hazırlanan proje üzerinde incelemelerde bulunduk.

Geçen yıl yaklaşık 500 bin ziyaretçisi olan Salda Gölümüzde önümüzdeki yıldan itibaren hızlıca çalışmalar yapılacak.  Burdur Turizmine büyük katkı sağlayacak olan Projeler için çalışmalar sürecek. Burdur Valimiz Hasan Şıldak’da yapılacak olan projeleri yakinen takip etmektedir. Hazırlanan ve uygulanacak olan projelerle Saldamız daha da güzelliklere vesile olacaktır.”

Kodlama : SadeMedia Interactive