GündemİlçeManşetTurizmSALDA GÖLÜ’NE ‘MİLLET BAHÇESİ’

1 sene ago

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki ‘doğa harikası’ Salda Gölü’ne ‘Millet Bahçesi’ yapılıyor. Son yıllarda Burdur’un en öne çıkan turizm değeri haline gelen, özellikle “Maldivler” benzetmesiyle büyük bir ilgi patlamasının yaşandığı Salda bölgesinde Millet Bahçesi ile ilgili hazırlıklar, çalışmalar devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Salda Gölü ve çevresinde  hayata geçirmeyi planladığı en önemli çalışmalardan biri de Millet Bahçesi… Hatırlanacağı gibi; 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirdiği Burdur mitinginde vaadleri arasında Salda Gölü’ne Millet Bahçesi projesini de açıklamıştı… Yine yerel seçimler öncesinde ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü’nde incelemelerde bulunarak, Salda’ya Millet Bahçesi yapacaklarını açıklamıştı… Tüm bu gelişmeler üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Salda bölgesinde yürüttükleri çalışmaları hızlandırmıştı… Vali Hasan Şıldak’ın da yakından takip ettiği bu çalışmalar kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü ve Burdur Şube Müdürlüğü kanalıyla Salda Gölü için ihaleler yapılmıştı.

Şimdi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla Salda Gölü’ne Millet Bahçesi yapacak. Burdur ili Yeşilova ilçesi, Salda Gölü Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine ait sosyal donatılar inşaatları ile alt yapı ve çevre düzenlemesi işi ihaleye çıkarıldı. TOKİ’nin Salda Gölü millet Bahçesi yapımı ihalesi 31 Temmuz 2019 tarihinde TOKİ’nin İstanbul’daki merkezinde yapılacak. İhaleyi kazanan yüklenici firmaya yer tesliminden itibaren Salda’daki Millet Bahçesi yapımı işi 360 gün, bir yıl sürecek.

Kodlama : SadeMedia Interactive