ÇevreManşetTurizmSALDA GÖLÜ’NE ‘MİLLET BAHÇESİ’ (İhale 29 Temmuz’da)

4 ay ago

Hem doğal doku korunacak, hem de turizm alt yapısı gelişecek

Burdur’un son yıllarda en öne çıkan turizm değerlerinden biri olan ilimiz Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’ne Millet Bahçesi yatırımında somut bir adım daha atıldı, Millet Bahçesi yapımı işi ihale tarihi belli oldu. 29 Temmuz 2019 tarihinde Salda bölgesine Millet Bahçesi için ihale yapılacak.

Son birkaç yıldır özellikle “Maldivler” benzetmesiyle büyük bir sükse yapan, yoğun bir ilginin ve ziyaretçi trafiğinin yaşandığı Salda Gölü ve çevresinde, hem doğal dokuyu korumak, hem de turizm alt yapısının gelişmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yatırım atağı başladı. Salda bölgesindeki çalışmalardan biri de Millet Bahçesi. Projelendirilme çalışmalarının tamamlandığı Salda’ya Millet Bahçesi yatırımında ihale aşamasına geçiliyor.

Salda bölgesindeki gelişmeleri yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur yaptıkları ortak açıklamada; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri Salda’mızın doğal yapısına uygun projelendirme çalışmalarını tamamladılar. Millet Bahçesi projesi çerçevesinde otopark alanı, geliş ve gidiş yollarını daha iyi yapmak suretiyle, bu bölgeye gelen ziyaretçilerin kafeteryalar, dinlenme sahaları ve yürüyüş yollarında gezmesini sağlayacak.” bilgisini kamuoyu ile paylaştılar.

SALDA GÖLÜ MİLLET BAHÇESİ YAPIMI İÇİN İHALE TARİHİ BELLİ OLDU, 29 TEMMUZ 2019 İHALE YAPILACAK

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Salda Gölüne yapılacak olan Millet Bahçesi ile ilgili açıklamada bulundular.

“PROJELENDİRME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI”

Projelendirme çalışmalarının titizlikle yapıldığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un Burdur ziyaretlerinden müjdesini verdiği Salda Gölü Millet Bahçesi ile ilgili Bakanlığımız ekipleri Salda’mızın doğal yapısına uygun projelendirme çalışmalarını tamamladılar. Millet Bahçesi projesi çerçevesinde otopark alanı, geliş ve gidiş yollarını daha iyi yapmak suretiyle, bu bölgeye gelen ziyaretçilerin kafeteryalar, dinlenme sahaları ve yürüyüş yollarında gezmesini sağlayacak” şeklinde açıklama yaptılar.

“İHALE SÜRECİ BAŞLADI”

Millet Bahçesinin ihale tarihinin belli olduğunu belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur; “Salda Gölümüz Millet Bahçesi ile Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi TOKİ Başkanlığımız tarafından 29 Temmuz 2019 14:30 da yapılacak. Millet Bahçesi ile ilgili her aşamayı yakından takip ediyoruz. Millet Bahçesi ile ilgili projelendirme çalışmalarında her aşamada devreye girerek hızlandıran Burdur Valimiz Hasan Şıldak’a şükranlarımızı sunarız” dediler.

Kodlama : SadeMedia Interactive