Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Burdur’un Yeşilova İlçesi’ndeki Salda Gölü’nde güvenlik, bu yılda atlı jandarma timleri tarafından sağlanacak.

Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı’ndan Tim Komutanı Jandarma Astsubay Üstçavuş Ali Pınar ve binici astsubay kıdemli çavuşlar Beytullah Dokuzcu ve Mehmet Ali Oflu ile asayiş eğitimi verilen ‘Uğur’, ‘Gençer’ ve ‘Vatan’ adlı üç at, iki ay süreyle Salda Gölü ve çevresinde görev yapacak.

Geçen yıl ilk defa Salda Gölü ve çevresinde görev yapan atlı jandarma timi bu yıl da bölgeye gelerek devriye faaliyetlerine başladı. Atlı Jandarma timleri görev süreleri boyunca araçla girilmesi mümkün olmayan alanlar başta olmak üzere, piknik alanları ve parklarda emniyet ve asayişi sağlarken, doğa ve yaban hayatının korunması ve çevre koruma ile ilgili görevleri de ifa edecek.  

Yeşilova Kaymakamı İsmail Alsancak’ta beyaz adalar bölümüne gelerek Tim Komutanı Ali Pınar’dan bilgi aldı. Ziyaretçilerde atlı jandarma timleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Atlı jandarma timi iki aylık görev süresinin sonunda  Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı’na dönecek.