Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü Halk Plajında güvenliği, Burdur İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Bisikletli Polis Timi sağlıyor.

Patpat ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı Patpat ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 5 yaralı

2020 yılında Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan Bisikletli Polis Timi, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Salda Gölü plajında aktif bir şekilde görev yapıyor. Tim, plaj alanında devriye gezerek güvenliği sağlamak, olası sorunlara hızlı müdahale etmek ve tatilcilerin huzurlu bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda, Bisikletli Polis Timi'nin Salda Gölü’nde görev başında olduğuna dair fotoğraflar ve “Bisikletli Polis Timi Salda’da görev başında” notu yer aldı.

Doğal güzellikleri ve beyaz kumsalı ile Türkiye’nin en gözde turistik bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyan Salda Gölü’nde ziyaretçilerin huzur içinde tatil yapabilmesi için bisikletli polis timleri büyük gayret veriyor. Bisikletli Polis Timi, bu amaç doğrultusunda yaz sezonu boyunca etkin bir şekilde görev yaparak, plajda düzeni ve güvenliği sağlıyor.

Salda’daki bisikletli polis timi, ziyaretçiler tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Editör: Muhammet Fatih Başcı