EkonomiİlçeManşetSALDA GÖLÜ’nde BEKLENEN YATIRIM (Hotel Lago Di Salda)

5 sene ago

İlimizde yıllardır hep konuşulan klasik tespitlerin başında gelir; ‘TURİZM’ Burdur’un pek çok doğal güzelliğe sahip olduğu, bünyesinde müthiş bir tarih ve kültür birikimini barındırdığına dikkat çekilerek, bu değerlerin turizme kanalize edilmesi gerektiği, bunun için de turizm altyapısının hazırlanması gerektiği, bu noktada konaklama tesislerine büyük rol düştüğü vurgulanır…

İşte; Burdur’da turizm denilince, doğal güzellik bahsi açılınca, ilimizde turizm altyapısının gelişmesi gerektiği yerlerin başında da Salda olması gerektiği söylenir hep…

İlimiz Yeşilova ilçesindeki eşsiz doğa harikası Salda Gölü manzaralı Tınaztepe mevkiinde Salda Kayak Merkezinin açılması ile birlikte turizm altyapısının mutlaka güçlendirilmesi gerektiği, son yıllarda daha çok dile getirilmeye başlandı. Salda ve çevresinin turizm potansiyeline atıfta bulunularak, özel sektörün Salda’ya mutlaka modern bir konaklama tesisi yatırımı yapması gerektiği kamuoyunda yankı bulan konuların başında geliyor.

Burdur’da yıllardır konuşulan, Salda özelinde de hep vurgulanan bu eksikliğin giderilmesi noktasında önemli bir adım atıldı. Salda Gölü’nde Hotel Lago Di Salda hizmete girmeye hazırlanıyor.

Burdur’da yayın yapan internet sitelerinden biri olan ‘burdurweb.com’ yaptığı özel haberde, Hotel Lago Di Salda’nın yakın bir zamarda hizmet vermeye başlayacağın duyurdu. Burdur için büyük önem taşıyan bu yatırım, Burdur’da turizmin gelişmesi noktasında hayati rol üstlenecek. İlimiz Ağlasun ilçesinde, Sagalassos’taki kültür turizmi potansiyelini değerlendirmek için açılan Otel’den sonra şimdi de Yeşilova Salda’da modern bir Otelin hizmete girmeye başlaması Burdur turizmi için gelecek vad’ediyor, umut veriyor.

Özgür Dogan ve Mehmet Can Doğan imzasıyla ‘Burdurweb.com’un okurlarıyla paylaştığı Salda’daki Otel haberi şöyle:

“2006 yılında 2006/11033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile ‘Burdur Yeşilova Salda Gölü Turizm Merkezi’ olarak ilan edilen mevkide, Kültür ve Turizm Bakanlığının ‘Türkiye Turizm Stratejisi 2023 çalışmasında belirlenen 9 tematik gelişim bölgesinden birisi olan 6. Göller Bölgesi Eko Turizm Gelişim Bölgesi’ içerisinde yer alan bölgede yeni bir turizm yatırımı gerçekleşti.Turizm potansiyeli yönünden büyük bir öneme sahip olan Salda Gölü’nde uzun çabaların ardından yeni bir yatırım gerçekleşti. Lago Turizm Otelcilik tarafından Burdur’un Yeşilova ilçesi’nin incisi Salda Gölü’nün kenarında muhteşem manzaralı Hotel Lago Di Salda hizmete girdi.

İçerisinde bir adet yetişkin ve çocuk yüzme havuzu, sauna, Türk hamamı, şark köşesi, toplantı salonu, restoran, american bar, snack bar, restoran bar ve açık otopark bulunan otelde 23 adet standart oda ve 2 de suit oda bulunuyor.Sağladığı konfor ve ferahlık ile sessizliği de içerisinde barındıran otel ilimizde adından çok söz ettirecek gibi görünüyor.Şehrin gürültülü yaşamından uzakta huzurlu bir tatil arayan vatandaşların tercihleri arasında yer alabilecek olan Hotel Lago Di Salda, Antalya’ya 120 km., Burdur’a 65 km., Denizli’ye 90 km., Denizli Çardak Hava Limanı’na 35 km. ve Salda Kayak Merkezi’ne 15 km. mesafede bulunuyor.Edinilen bilgiye göre Burdur’un 2012 yılında faaliyete geçen turizm merkezlerinden Salda Kayak Merkezi’nin konaklama ihtiyacını da karşılaması öngörülen otel, yaz ve kış sezonlarında hizmet verecek.”

Kodlama : SadeMedia Interactive