Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’nde ziyaretçilerin düşüncelerini yazmaları için konulan deftere yazılanlar gülümsetti. Ziyaretçilerin bazıları aşkını yazarken bazıları da temennilerini dile getirdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Salda Gölü kıyısında yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında yapılan seyir terasında ziyaretçilerin düşüncelerini yazmaları için konulan ziyaretçi defterine yazılanlar gülümsetti.

Salda Gölü’nü görmek için Türkiye’nin dört bir tarafından gelen ziyaretçilerden bazıları Salda Gölü’nün güzelliğini ve korunması gerektiğini yazarken, kimisi taraftarı olduğu takımın şampiyon olmasını kimisi de sevdiğine olan duygularını yazmış.

İşte ziyaretçi defterindeki ilginç yazılardan bazıları;

“-Türkiye çöl olmasın, sevenler ayrılmasın. -Sadık ile Hatice’nin aşkının bittiği yerdir burası, -Rabbim nasip etti. Ülkemin güzel yerlerinden Salda Gölümüzü ziyaret ettik. Eşimle birlikte saha güzel yerler görmek dilek ve temennisiyle. -Salda’nın eşsiz güzelliğini biz de görebildik. Keşke biraz daha yakından görebilseydik. -Umarım ilerde gezmeye geldiğim Salda Gölü’ne tur rehberi olarak gelirim. -Dünyanın en güzel ülkesinde doğal güzelliklerinden biri Salda Gölü’nü eşim ve kızım ile birlikte gördük. Gerçekten muhteşem güzel bir göl ve uzaktan da görmemiz çok özeldi. Lütfen koruyalım ve sahip çıkalım. -İşim gereği dünyayı geziyorum ama Cennet vatanım Türkiye’m. 1 numara Salda. Harika. -Buraya en son onunla gelmiştim. O artık yok. Söyle Salda; aklımda, kalbim de hâlâ o’nda. -Bugün ilk defa Salda’ya eşimle geldik, buranın güzelliğiyle büyülendik. -Bugün 25 Mayıs 2022. Denizlispor’un 56’ıncı kuruluş yıl dönümü. Bu sene büyük gayret ve başarı ile ligde kaldık. Umarım Salda’ya bir dahaki gelişimde Denizlispor Süper Lig’e yükselir ve her zaman lâyık olduğu yerde mücadelesine devam eder. Şampiyon Denizlispor. -Tüm harçlığımızı gezmeye ayırdığımız için yemek yemeden geldik buralara kadar, yemeden de gidiyoruz. Öğrencilik zor arkadaşlar ama haya gezince güzel. -Burası Alp dağlarından daha güzel. -2020 yılında gelmiştim fakat bekardım. Şu an hayatımın en anlamlı ve özel kişisiyle bu özel yere geldim. -Sevgili eşimle bu güzel Salda Gölü’nü gezerek aşk ve mutluluk getirmesini temelliyoruz. Seviyorum seni kara kız.”

Manisa’dan geldiğini söyleyen Ebru Evram; “İki yıl önce gelmiştim, her yer insandı. Bu sene geldiğimde daha güzel. Kapanması daha güzel olmuş.” dedi.

Mustafa Evram ise, “Dubaları biraz daha aşağıya koysalar, biraz daha aşağı girebilseydik iyiydi ama bu şekilde de çevre çok güzel” diye konuştu.

Ankara’dan gelen Pınar Soyoğuz isimli ziyaretçi ise, “Türkiyenin dört bir yanı gerçekten çok güzel doğal güzelliklere sahip. Salda’da onlardna bir tanesi. Umarım bu şekilde yıllarca kalabilir ve gelecek nesillere aktarılır.” ifadelerini kullandı.