Manşet‘Salda Gölü – Sagalassos – Burdur Müzesi destinasyonu’

3 sene ago

Sahip olduğu doğal güzellikler, tarihi değerlerle büyük bir potansiyeli bünyesinde barındıran, bu potansiyeli turizme kanalize etme fırsatı olan Burdur’da olumlu örnekler çoğalıyor.

Turizm hareketlerinde, tur gezilerinde Salda bölgesinden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Son dönemlerde adını sıkça duyuran, özellikle de “Türkiye’nin Maldivleri” benzetmesiyle büyük bir sükse yapan, atağa geçen Salda Gölü, çekim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Salda Gölü geçtiğimiz günlerde Kafka Tur’un organizasyonunda konuklarını ağırladı. Salda’ya hayran kalan konuklar, Salda Gölü’nün turkuaz rengine, meşhur beyaz kumsalını çok beğendiler. Salda merkezli bu gezi etkinliğinde 19 Ekim Çarşamba günü konuklar Ağlasun ilçesindeki Sagalassos antik kentini de gezdiler, şehrimize de gelerek Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ettiler.

‘Salda Gölü-Sagalassos antik kenti- Burdur Müzesi destinasyonu’ zengin bir içerik ve derinliğe sahip. Salda’nın doğal güzelliklerini seyretme, Sagalassos’u yerinde gezme fırsatı ve bu birikimin sergilendiği Burdur Müzesi’ni gezme imkanı, pek çok turizm aktivitesini gerçekleştirme seçeneği sunarken, Burdur’un turizm potansiyelini de gözler önune seriyor, kanıtlıyor… Burdur’da turizmin gelişmesi için, işte; buna benzer turların, gezi organizasyonlarının çoğalması gerekiyor. Ziyaretçi sayısı arttıkça, tanıtım ağı genişledikçe, turizm alt yapısı da gelişecek. Tüm bunlar turizmin Burdur’da önemli bir dinamik haline gelmesini sağlayacak.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive