İlçeManşetSalda Gölü, fotoğrafçıları ağırladı (Salda, uluslararası medyanın ve bölge basınının gündeminde)

4 sene ago

Burdur’un önde gelen doğal güzelliklerinin başında gelen Salda Gölü, bu yıl ilimizde çekim merkezi olan yerlerden birisi… İlimiz Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, özellikle “Türkiye’nin Maldivleri” benzetmesinden sonra adeta patlama yaptı. Medyada Salda Gölü hakkında çıkan haberlerde, turkuaz mavisi berrak rengi ve beyaz kumsallarına vurgu yapılması, Maldivler benzetmesi Salda Gölü’nün tanıtımına, bilinirliğine büyük katkı sağladı.

“Türkiye’nin Maldivleri” benzetmesiyle büyük sükse yapan, pek çok turizm aktivitesinin yapılabildiği, alternatif turizm imkanlarıyla öne çıkan Salda Gölü geçtiğimiz hafta sonu yine doğa severleri, profesyonel fotoğrafçıları ağırladı. Photosensia fotoğraf kulübü üyeleri hafta sonu ilimize gelerek Yeşilova Salda Gölü’nde çekimler gerçekleştirdiler. Özellikle gün batımı fotoğraflarına yoğunlaşan Photosensia fotoğraf kulübü üyelerinin çektikleri fotoğrafları sosyal madye hesaplarından paylaşmaları, Salda izlenimleri Salda Gölü’nün tanıtımı için yeni bir fırsat olacak.

Türkiye’nin önde gelen fotoğraf kulüplerini, doğa kulüplerini konuk eden Salda Gölü’ne tur şirketlerinin ilgisi de sürüyor. Salda bölgesinde faaliyet gösteren adı Salda ile bütünleşen Hotel Lago Di Salda, 5-6 Kasım tarihleri arasında İzmir’de faaliyet gösteren LG Turizm mensuplarını ağırladı.

Alman medyasından Salda Gölü haberi

Salda Gölü’ne yönelik medyanın ilgisi de artarak devam ediyor. Yaygın basınının yanısıra uluslararası medyanın gündemine de girmeyi başaran Salda Gölü’ne yabancı basın kuruluşları da ilgi gösteriyor. Bunlardan biri de Alman medyası, Almanya’da faaliyet gösteren GEO Reisecommunity Salda Gölü’ne geniş yer ayırdı. “Reisebericht: Salda See-Die Malediven Der Türkei” başlığıyla Salda Gölü anlatıldı.

Akdeniz Bülten Dergisi Kasım sayısında Salda Gölü’ne yer verdi

Salda Gölü hakkında çıkan son haberlerden biri de bölge basınından… Akdeniz Bülten Dergisi, Kasım 2016 sayısında Salda Gölü’nü işledi. Akdeniz Bülten Dergisi, “Türkiye’nin Maldivleri SALDA GÖLÜ’ne doğru uzandık. Akdeniz Bülten Dergisi olarak Burdur’a gidecek bu gizli kalmış cennette güzel bir yatırım gerçekleştirerek insanlara sağlık götüren Ethem Şenel ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Kasım sayımızda keyifli okumalar…” spotuyla Salda Gölü’nü okurlarına aktarıyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive