TÜRKİYE’nin Maldivleri olarak bilinen, suyunun temizliği ve turkuaz rengiyle her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, normalleşme süreciyle birlikte eski cıvıl cıvıl günlerine döndü. .

Geçen yıl yaz döneminde yaklaşık 1,5 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Salda Gölü, 1 Haziran’da normalleşme sürecinin başlaması ve ziyaret yasağının kalkmasıyla eski günlerine döndü. Geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Özel Çevre Koruma Alanı olarak ilan edilen, pandemi döneminde ziyarete kapatılan ve normalleşme adımlarının atılmasıyla ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Salda Gölü eski günlerine döndü. Hergün Türkiye’nin her yerinden yüzlerce kişi Salda Gölü’nü görmeye geliyor.

Sakarya’dan geldiğini söyleyen Meltem Yerlikaya, “ben Salda Gölü’ne ilk defa geldim. Anlatıldığı gibi gerçekten güzel. Sessiz, sakin. Herkesin görmesini isterim” dedi.

Pervin Yerlikaya’da “İnternetten gördük. Merak ettik. Kuşadası’na geçerken burayada uğramak istedik. Gerçekten çok güzelmiş” diye konuştu.

Salda’nın herkesin görmesi gereken bir yer olduğunu söyleyen Hayri Kızılaslan’sa “Fethiye’den geldim. Salda herkesin görmesi gereken bir göl bence. Çok güzel” ifadelerini kullandı.

Muğla’dan geldiğini söyleyen Erdem Çelebi ise “Medyadan gördüğümüz kadarıyla çok güzel bir yer. Daha önce buraya gelen arkadaşlarımız övdüğü için biz de merak ettik. Tam yolumuzun üzeriydi burayı da görmek istedik. Çok güzel. Buraya geldiğimiz için memnunuz” dedi.

İzmir’den gelen Onur Gümüşler ise “Salda her zamanki gibi güzel. Sakinliği, suyun berraklığı kyabolmamış. En son nasıl bıraktıysak öyle, Salda çok güzel” şeklinde konuştu.