ÇevreManşetSalda, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor

4 sene ago

Burdur Yeşilova Salda Gölü ve çevresi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. İlimiz Yeşilova ilçesinde Salda bölgesi pek çok turizm aktivitesinin yapılabildiği bir yer. Salda, turizm destinasyonu anlamında zengin bir içeriğe sahip…

Salda’nın bu potansiyelini değerlendirmeye dönük adımlar hızla artıyor. Ziyaretçi sayısının giderek arttığı, her hafta Türkiye’nin çeşitli yerlerinden grupların, konukların geldiği Salda, geçtiğimiz hafta sonu ise Ankara Doğa Yürüyüşçüleri Platformu üyelerini ağırladı.

Hafa içinde de Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri Salda’da idi… Bisiklet, yamaç paraşütü, trekking (doğa yürüyüşü) gibi etkinliklerin yer aldığı programda, MAKÜ’lü geleceğin sporcu adayları Salda’nın keyfini yaşadı.

BESYO öğrencilerinin Tınaztepe’deki doğa yürüyüşüne Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir de katıldı. BESYO’lu öğrencilerin Salda ve çevresinde pedal turu da (bisiklet şenliği) eğlenceli anlara sahne olurken, öğrencilere yamaç paraşütü hakkında da eğitim verildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive