İlçeManşetSağlıkSalda Bisiklet Şenliği

5 sene ago

Antalya Bisiklet Derneği (ANTBİSDER) tarafından düzenlenen, ilimizin en önemli değerlerinden biri olan Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü ve çevresinde Bisiklet Şenliğinin startı önceki gün şehir merkezinde verildi.

Antalya Bisiklet Derneği (ANTBİSDER) tarafından düzenlenen Salda Bisiklet şenliğine katılacak bisikletçiler önceki gün Burdur’a geldi.

Bisikletçiler Alyazma Kent Ormanından başlayarak Oluklaraltı, Çayboyu, Köprübaşı, Gazi Caddesi, Öğretmen Evi, Şeker Fabrikası güzergahında kent turu yaptı. Bisikletçilere Müze Parkından Cumhuriyet Meydanına kadar Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de eşlik etti.

Antalya Bisikletçiler Derneği tarafından düzenlenen Salda Bisiklet Şenliğinin ana hedefleri arasında Salda gölü için bir farkındalık yaratmak ve su seviyesinin azalmasına ve kirlenme tehlikesine dikkat çekmek için düzenlenen Salda Gölü Bisiklet Şenliği ayrıca Burdur ve Salda Gölü‘nü ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak ve  bisiklet kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamak yer alıyor.

Cumhuriyet Meydanında gazetecilere açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ‘bir farkındalık projesinde bisikletçi dostlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz’dedi. Ercengiz “Bugün kuruyan göllerimize dikkat çeken  ve doğaya saygı farkındalığı oluşturan sosyal farkındalık projesi ile dostlarımızla birlikteyiz.  Burdur Belediyesi olarak destek verdik. Burdur gölünün, göllerimizin doğanın, doğal güzelliklerin bize emanet olduğunun vurgusunu yapmaya çalıştık. Biz de bisikletimizle onlara eşlik ediyoruz.” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanında bisikletçileri Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya ve Kültür ve Turizm Müdürü Servet Olpak karşıladı. Şenliğin startını Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya Verdi.Dört gün sürecek bisiklet festivalinin ilk gününde Burdur’a gelen bisikletçiler daha sonra Yeşilova ilçesi’nde bulunan ve dünya’nın en derin 3’üncü gölü olma özelliği taşıyan, şifa özelliği ile dünyaca ün salmış, 1’inci  derece sit alanı olan ve dünya üzerinde Mars yüzeyinin özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan muhteşem mavilikteki Salda Gölü’ne pedal basmaya başladılar. Salda Gölü Bisiklet Şenliği 31 Mayıs’a kadar sürecek.

Kodlama : SadeMedia Interactive