GündemManşetSakarya Mahallesi Muhtar Adayı Canan Akgün, birebir seçim çalışmasında

1 sene ago

2019 yerel seçimlerine bir hafta kala mahallelerdeki bayan muhtar adayları gece gündüz demeden çalmadık kapı bırakmadan çalışmalarına devam ediyor…

‘Mahallemize kadın eli değecek’ sloganıyla mahalle muhtarlığı için yola çıkan kadınlardan biri olan Sakarya Mahallesi muhtar adayı Canan Akgün Sakarya Mahallesi‘nin tertip ve düzenini bir kadın gözü ve eliyle güzelleştirmek için muhtarlık görevine talip oldu.

Sakarya Mahallesi muhtar adayı Canan Akgün; “Sakarya Mahallesi Burdur’un en eski mahallelerinden bir tanesi. Ama mahallemiz bir türlü gelişmiyor ve dar bir alan içerisine sıkıştı kaldı. Hizmet alıyoruz, ama mahallemizin gelişmesi için bir çalışma yok.

Bu çalışmayı da ancak muhtar yapar. 15 yıldır bu mahallede oturuyorum. Mahallemiz komşuluk ilişkileri bakımından çok güzel. Dediğim gibi eski ve köklü bir mahalle. Burada ikamet edenlerin birçoğunun kendi evi. Kiracı az. Herkes birbirini tanıyor ve samimiyet hakim mahallede. Ben mahallemizin tertip ve düzenini bir kadın gözü ve eliyle güzelleştirmek için muhtarlık görevine talip oldum. İnşallah seçilir muhtar olursam mahallemin güzel, refah ve yaşanabilir bir mahalle olması için elimden gelen gayreti göstereceğim.

Mahallemdeki yaşlı ve ihtiyaç sahipleri önceliğim olacak. İhtiyaç sahiplerine yardım alabilmeleri için gerekli kurumlarla irtibata geçeceğim. Yaşlılar için de evde temizlik hizmetleri yardımını alabilmesi için çalışacağım. Oyun parkı, kaldırım, yol çalışmaları zaten bir muhtarın yapılmasını sağlaması en baş görevlerinden bir tanesi. Mahallem güzel olacak diyorum” dedi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive