Google Trends'in verilerine göre, OnlyFans'ı en yoğun araştıran şehirler belli oldu.

Yetişkin içerik sitesi olan OnlyFans, başlangıçta 2020 yılında ilkbahar ve yaz aylarında koronavirüs salgınının getirmiş olduğu yasaklarla birlikte ortaya çıktı. Üyelik gerektiren bu sosyal platformda cinsel içerikli paylaşımlar yer alıyor. Pandemi boyunca OnlyFans yetişkinlere yönelik müstehcen içeriklerin merkezi haline geldi. Türkiye'de de yaygınlaşmaya başlayan OnlyFans'ı en çok aratan şehre inanamayacaksınız.

onlyfans-nedir-nasil-kullanilir151538_0

OnlyFans Ağustos 2021'de cinsel içerikli paylaşımların kaldırılması kararını almıştı. Ancak geçimini buradan sağlayan birçok kullanıcının tepkisi üzerine vazgeçti. Şimdilerde ise rövanşta olan OnlyFans sitesini Türkiye'de de çok fazla aratan kişiler var. Listenin zirvesinde Kırıkkale bulunurken, takip eden 3 sırada Hakkari, Edirne, Zonguldak yer alıyor. OnlyFans'a en çok ilgi gösterilen şehirler listesinin 5.sırasını ise Burdur aldı.

yenigün manşet Kopyası - 2024-01-26T163942.470

Londra merkezli olan OnlyFans'ta içerik üreticileri, üye olan kullanıcılardan özel fotoğrafları karşılığında gelir elde ediyor. Geçmiş dönemde Türkiye'de de popülerlik kazanan platform, özellikle sosyal medya influencerlarının katılımıyla daha da dikkat çekti. Ancak İstanbul 1.Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Harizan 2023 tarihli ve 2023/3975 sayılı kararıyla erişime engellendi. Erişim kararı öncesinde ise sitenin içerikleri ve kullanıcıları "müstehcenlik ve ahlaksızlık" iddiasıyla hedef gösterilmişti.