Özerli Mahallesi'nde yaşayan Ali Burak Soylu, dün akşam saatlerinde markete giderken sahipsiz köpeğin saldırısına uğradı.

Başıboş sokak köpeği sorunu devam ediyor.

Türkiye'nin kronik sorunu haline gelen başıboş sokak köpekleri, bu defa Hatay'da bir gencin yaralanmasına neden oldu.

Dörtyol ilçesinde sahipsiz köpekten kaçarken düşen genç, yaralandı.

Ekran Resmi 2024 07 02 18.38.23

Markete giderken saldırıya uğradı

Özerli Mahallesi'nde yaşayan Ali Burak Soylu, dün akşam saatlerinde markete giderken sahipsiz köpeğin saldırısına uğradı.

Köpekten kaçarken düşerek vücudunun değişik yerlerinden yaralanan genç, çevredekilerin yardımıyla hastaneye götürüldü.

Tedavisinin ardından evine getirilen Ali Burak Soylu, markete giderken sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradığını söyledi.

Ekran Resmi 2024 07 02 18.38.41

"Yerde sürüklendim"

Galatasaray-Fortuna Düsseldorf Hazırlık Maçı Bu Akşam! Maç Hangi Kanalda, Saat Kaçta? Galatasaray-Fortuna Düsseldorf Hazırlık Maçı Bu Akşam! Maç Hangi Kanalda, Saat Kaçta?

Köpekten korktuğunu ve her geçtiğinde tedirgin olduğunu anlatan Soylu, "Markete giderden bir köpek bana doğru saldırdı. Ayağımı tutmaya çalıştı. Biraz yerde sürükledim." dedi.

Soylu, sahipsiz köpeklerin toplanmasını istediğini dile getirdi.

Gencin annesi de köpeklerin toplatılmasını istedi

Anne Hacer Soylu da mahalledeki sahipsiz köpeklerden rahatsız olduklarını ifade etti.

Köpek sorununun çözülmesini istediğini belirten Hacer Soylu, "Yaşadığımız sitenin etrafında çok köpek var. Onların toplanmasını, yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Beni bile kovalıyorlar. Ayağımızdan kapabilir, ısırabilir, başımıza her şey gelebilir. Sitenin çocukları korkuyor. Bu yüzden köpeklerin toplanmasını talep ediyorum." diye konuştu.

Mahalle sakini Gülsüm Arıcan da köpeklerin daha önce torunlarına saldırdığını, bu nedenle mahallede rahat dolaşamadıklarını kaydetti.

Editör: Hatice Kübra Savaş