Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mahir İz Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Salim Oğuz, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Yaprak, Burdur Yeşilay Şube sorumlusu Sümeyye Ay Kalaycı, Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Tuncay Sakar, dereceye giren öğrenciler ve velileri katıldı.

Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yetenek yarışmasında Burdur’da ‘Görsel Eser’ dalı ilkokul kademesinde Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi’nden Eylül Elif Kurumlu, Ortaokul kademesinde Bucak Hüseyin Türker Ortaokulu’ndan Selma Ceylin Talayman, Lise kademesinde de 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi’nden Çağla Nur Nalcı birinci oldular.

‘Edebi Eser’ dalında ise İlkokul kademesinde Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi’nden Eylül Elif Kurumlu, Ortaokul kademesinde  Şeker Ortaokulu’ndan Zeynep Afra Öznacar, Lise kademesinde de Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi’nden Gürkan Tuna Tutuş birinci oldular.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Vekili Salim Oğuz, Burdur Yeşilay Şube sorumlusu Sümeyye Ay Kalaycı ve Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Tuncay Sakar tarafından verildi ve hatıra fotoğrafı çekildi.

“Okullarımızda her türlü bağımlılıkla mücadele için gereken tüm gayreti gösteriyoruz”

Burdur İl Milli Eğitim Müdür Vekili Salim Oğuz, ödül töreni sonrasında yaptığı konuşmada; “2017 yılından itibaren ülke genelinde düzenlenmeye başlanan sağlıklı nesil sağlıklı gelecek yarışmasının bugün buradaki il finali ödül törenini yapmış oluyoruz. Ben bu yarışmada dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Özellikle bağımlılık gibi toplumun hassas bir noktası olan bağımlılık hastalığı ile mücadele ile ilgili gençlerimizin, öğrencilerimizin farkındalığının olması bu bilinci geleceğe bu şekilde taşımak bizimde temennimiz ve çalışmamızda Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu şekilde olacaktır. Başarılı olan öğrencilerimizin velilerine de, öğrencileri böyle bir yarışmaya katılmalarını sağlamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizde eğitimciler olarak okullarımızda her türlü bağımlılıkla mücadele için gereken tüm gayreti gösteriyoruz, göstereceğiz. “ ifadelerini kullandı.

-Muhammet Fatih Başcı