EğitimManşetSağlıkSpor‘Sağlıklı Beslen, Hareketli Yaşa, Mutlu Ol’

5 sene ago

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “Sağlıklı Beslen Hareketli Yaşa, Mutlu Ol” projesi çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu bahçesinde 1 Ekim 2015 Perşembe günü bir etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe, Vali Hasan Kürklü, eşi Nesibe Kürklü , Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, 22, 23, 24. Dönem Milletvekili Bayram Özçelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Özeren, Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören, Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü, sağlık çalışanları , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Vaili Hasan Kürklü; ‘Sağlıklı Beslen Hareketli Yaşa, Mutlu Ol’ projesi kapsamında gerçekleşen etkinlikte bir konuşma gerçekleştirdi. Yeni yetişen neslin sağlığının çok önemli olduğunu dile getirerek sözlerine başlayan Vali Kürklü, çocukların 10 sene, 20 sene veya 30 sene sonra ülkenin geleceğini şekillendireceğini bildirdi. Vali Kürklü, “Gençlerimizi, çocuklarımızı ne kadar sağlıklı yetiştirirsek, ülkemizin geleceğide o kadar sağlıklı olacaktır. Çocuklarımızı hem bedenen, hem zikren, sağlıklı ve değerlerimize saygılı bir şekilde yetiştirmemiz lazım. Dolayısıyla bu tür etkinlikleri önemsiyoruz” dedi. Hareketli bir hayat tarzını benimsediklerini kaydeden Vali Kürklü, Her çocuğun, her yetişkinin yapabileceği bir spor muhakkak vardır diyerek, herkesi spor yapması içinde gayret göstereceklerini kaydetti.Sağlık Bakanlığına, hayata geçirdiği proje için teşekkür eden Vali Kürklü, vatandaşların bisikleti hayat tarzı haline getirmelerinin önemli olduğunu belirterek, kısa mesafeleri ya bisikletle ya da yürüyerek gitmelerini amaçladıklarını söyledi. Vali Kürklü, “Vatandaşlarımız kısa mesafelere yürüyerek veya bisikletle giderlerse trafiği rahatlatırız ve insanlarımızı harekete alıştırırız diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Halk Sağlığı koordinesinde gerçekleşen etkinlikte Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 1. ve 2. sınıf öğrencilerine kahvaltı verildi. Hareketli yaşamı özendirmek için Mehmet Akif Ersoy İlkokuluna 20 bisiklet hediye edildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive