Burdur’da Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli hemşirelere, enjeksiyon yaparken çocuğunun kolunu acıttığı gerekçesi ile saldıran aile yakınları olayda kendilerinin mağdur olduğunu söyledi.
Burdur Devlet Hastanesi’ne Çarşamba günü gelen ve Acil Servis Covid-19 Polikliniğine müracaat ettikten sonra tedavisi tamamlanan ve enjeksiyon birimine yönlendirilen hastanın annesi enjeksiyon yapıldığı sırada görevli çocuğunun canının yandığını iddia ederek, Hemşire Belkız Erten’e hitaben ‘nasıl iğne yapıyorsun’ diyerek üzerine yürüdü. Daha sonra dışarıda bekleyen iki yakınını da çağırarak hemşireler ile olayı yatıştırmaya çalışan güvenlik görevlilerine saldırdı. Arbede sırasında Acil servis giriş kapısının camı kırıldı.
Olayla ilgili olarak anne G.Ç. ile S.T. ve D.Y. gözaltına alındı. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.
Savcılıkta ifade veren şüphelilerden G.Ç. ve E.Ç. ifadelerinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen şüphelilerden D.Y. adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. S.T. ise tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu. 
Aile savcılıkta verdikleri ifadede kendilerinin mağdur olduğunu, kendilerinin sağlık çalışanlarına saldırmadığını, sağlık çalışanlarının kendilerine saldırdığını iddia etti.
Aile üyeleri ifadelerinde “biz herhangi bir şekilde hastane çalışanlarına saldırmadık. Hemşire bize saldırdı. Kesinlikle kimseyi darp etmedik. Olayın büyümesini istemedik” şeklinde ifade verdi.