GündemManşetSağlıkSağlık çalışanlarına büyük destek; ALKIŞLARLA TEŞEKKÜR

9 ay ago

Türkiye’deki Korona virüsü salgını nedeniyle zor günler geçiren sağlık çalışanlarına moral olması için güzel bir eylem gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz gün TBMM’ de koronavirüs bilgilendirmesi sonrasında sağlık çalışanlarını alkışlatması sonrasında sosyal medya üzerinden vatandaşlar gündem oluşturuldu.

Bakan Fahrettin Koca’nın da twitter hesabı üzerinden yaptığı “Alkışlayalım! ne kadar alkışlasak azdır!” Paylaşımı yaparak vatandaşları saat 21.00’ de sağlık çalışanlarını alkışlamaya davet etmişti.

Burdur’da 20 Mart 2020 Perşembe akşamı, vatandaşlar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın çağrısına cevap vererek koronavirüs salgını nedeniyle özverili şekilde çalışan sağlık çalışanlarını evlerinin balkonuna çıkarak alkışladı. Vatandaşlar saat 21.00’da balkonlarına çıkarak sağlık çalışanlarını alkışlarken bazı vatandaşlar da ışıklarını açıp kapayarak sağlık çalışanlarına destek verdi.

Sağlık Bakanı Koca twitter paylaşımında, “ALKIŞLAYALIM! NE KADAR ALKIŞLASAK AZDIR! Meclis’teki ko- nuşmamda milletimin temsilcilerini özverili Sağlık Çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. Şimdi tam 21.00’da milletimizi, bu alkış sesini Türki- ye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum” derken, sonraki paylaşımında; “ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM, SAAT 21.00 ALKIŞI İÇİN SAĞ OL TÜRKİYE! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM!” ifadelerini kul- landı.

Kodlama : SadeMedia Interactive